Studio Dobrych Rozwiązań na majówce w Lublinie

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
14 maj 2015 15:51

Po raz trzeci zorganizowaliśmy spotkanie dla architektów i projektantów wnętrz. Tym razem Studio Dobrych Rozwiązań przyjechało do Lublina. Partnerem Głównym tego wydarzenia była lubelska firma Salonika.

Lublin przywitał nas słońcem i majową, piękną pogodą. Aura nie przeszkodziła więc architektom i projektantom, którzy 12 maja licznie stawili się na spotkaniu zorganizowanym przez nas na terenie stadionu miejskiego Arena Lublin. Studio Dobrych Rozwiązań gościło tym razem w sumie ok. 70 architektów i projektantów wnętrz.

Zgromadzeni uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami z zakresu wyposażenia łazienek i kuchni. Wiedzy na ten temat dostarczyły prezentacje przedstawicielek redakcji magazynu „Łazienka” oraz pisma „Świat Łazienek i Kuchni”, a także wystąpienia przedstawicieli firm partnerujących tej edycji Studia Dobrych Rozwiązań.

Partnerem Głównym lubelskiej edycji była firma Salonika.

Partnerami zostały firmy: CAD Projekt K&A, Duravit, Hansgrohe, Kaldewei, Peka oraz Seenergy.

Wyczerpujące informacje o produktach i rozwiązaniach można było także uzyskać na stoiskach partnerskich firm - eksperci chętnie odpowiadali na wszelkie pytania uczestników i demonstrowali swe produkty.

  • Alicja Konarska, szefowa działu kreacji i ekspozycji w firmie Salonika

    Studio Dobrych Rozwiązań jest doskonałym sposobem na zaprezentowanie swojej firmy, pokazanie swoich sukcesów oraz na wysłuchanie oczekiwań jakie stawia nam rynek. Z perspektywy uczestnika zachęcam firmy które, tak jak Firma Salonika wspólnie z architektami i projektantami działającymi na rynku łazienek, chcą mieć wpływ na rozwój dobrego designu, do udziału w tym przedsięwzięciu. Mamy nadzieję, że Studio Dobrych Rozwiązań, tak jak w innych miastach, na stałe zagości w Lublinie i stanie się imprezą cykliczną, w której będzie nam bardzo miło brać udział co roku. 

 

Świeże trendy do łazienek

Spotkanie tradycyjnie podzielone było na dwie zasadnicze części. W pierwszej znalazły się wystąpienia dotyczące głównie tematyki łazienkowej. Inauguracyjna prezentacja dotyczyła najnowszych trendów łazienkowych pokazywanych na tegorocznych targach ISH we Frankfurcie nad Menem, które odbyły się w marcu. O najważniejszych nowych tendencjach w zakresie wyposażania łazienek opowiedziała Anna Raducha-Romanowicz, redaktor prowadząca magazynu „Łazienka”.

Kolejnym punktem programu był blok przygotowany przez Partnera Głównego wydarzenia – firmę Salonika, która posiada dwa salony łazienkowe Lublinie i jeden w Radzyniu Podlaskim.

Alicja Konarska, szefowa działu kreacji i ekspozycji w firmie Salonika w swym wystąpieniu przedstawiła firmę i historię jej rozwoju oraz opowiedziała o najważniejszych jej działaniach, również tych wspierających pracę architektów. Zapowiedziała także wystąpienia partnerów firmy Salonika: przedstawicieli marek Serenissima, Novellini i Saloni Ceramica.  Mirosław Pędrys, reprezentant marki Serenissima oraz Jacek Lesiak i Artur Bieleń z firmy Saloni Ceramica  opowiedzieli o nowych tendencjach w segmencie płytek ceramicznych i przedstawili ofertę tych brandów. Natomiast Agnieszka Rygulska-Kmieć pokazała uczestnikom spotkania najnowsze kabiny prysznicowe, wanny i brodziki firmy Novellini.

W pierwszej części spotkania znalazła się również prezentacja firmy Hansgrohe, którą poprowadził Rafał Hampel. Przedstawił on najnowsze produkty i rozwiązania marek Axor oraz Hansgrohe pokazywane na tegorocznych targach ISH, m.in. nowe rozwiązania prysznicowe.

Nowości przygotowane na tegoroczne targi we Frankfurcie nad Menem były również głównym tematem wystąpienia Marka Piosika z firmy Kaldewei. Istotne miejsce zajęły w nim umywalki nowo wprowadzone do oferty marki.

O nowych propozycjach do łazienki, które w ofercie marki Duravit pojawiły się na targi ISH opowiadał Andrzej Romaniuk, przedstawiciel firmy. Skupił się on na nowych kolekcjach, zwracając szczególną uwagę m.in. na proponowaną przez markę deskę myjącą.

Ostatnia prezentacja pierwszej części Studia Dobrych Rozwiązań dotyczyła projektowania, a dokładnie narzędzia służącego temu celowi. Małgorzata Kubaszewska z firmy CAD Projekt K&A, przedstawiła zebranym architektom i projektantom możliwości jakie daje w projektowaniu wnętrz program CAD Decor Pro przygotowując przykładowy projekt w czasie rzeczywistym.

Co nowego do kuchni?

Drugą część spotkania otworzyło wystąpienie Małgorzaty Nietupskiej, redaktor prowadzącej „Świata Łazienek i Kuchni”, która zebranym architektom opowiedziała o  trendach kuchennych z targów Living Kitchen 2015 w Kolonii.

Kolejna prezentacja należała do firmy Peka. Sylwester Łopatka, jej reprezentant, mówił m.in. o ergonomicznych i funkcjonalnych systemach do mebli kuchennych i nie tylko.

W kuchennych obszarach porusza się również firma Seenergy oferująca innowacyjne włoskie okapy kuchenne, które również można było obejrzeć na ekspozycji w Lublinie.

Studio Dobrych Rozwiązań zwieńczyło wystąpienie Arkadiusza Kaczanowskiego, redaktora prowadzącego portal Rynek Łazienek, który opowiedział o możliwościach budowania własnej marki przez architektów w internecie i mediach społecznościowych.

Uczestnikom Studia Dobrych Rozwiązań serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu, zaś naszym Partnerom za pomoc w jego organizacji.

 

Partner Główny

Partnerzy