Na trybunach przewidziano ponad 42.000 miejsc siedzących (dokładna ilość zależy od rodzaju meczu) umieszczonych na różnych poziomach. Fot. PGE ARENA Gdańsk.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Na trybunach przewidziano ponad 42.000 miejsc siedzących (dokładna ilość zależy od rodzaju meczu) umieszczonych na różnych poziomach. Fot. PGE ARENA Gdańsk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
07 sie 2015 10:59

Studio Dobrych Rozwiązań na PGE ARENA w Gdańsku

Stadion PGE ARENA Gdańsk to obiekt doskonale wyposażony i spełniający wymogi najwyższej czwartej kategorii UEFA. To właśnie tu odbędzie się kolejne, wrześniowe spotkanie w ramach Studia Dobrych Rozwiązań.

PGE ARENA to jeden ze stadionów piłkarskich zbudowanych w Polsce przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej, które odbyły się w 2012 roku. Obiekt jest doskonale wyposażony i spełnia wymogi najwyższej czwartej kategorii UEFA. Jego projekt powstał w biurze projektowym RKW Rhode-Kellermann-Wawrowsky z Dusseldorfu.

Stadion zlokalizowany jest w północnej części Gdańska, w sąsiedztwie rozległych terenów o funkcji przemysłowej oraz centrum wystawienniczo-konferencyjnego Amber Expo. Twórcom projektu zależało przede wszystkim na ułatwieniu mieszkańcom identyfikowania się z nowym obiektem, dlatego można w nim znaleźć liczne lokalne inspiracje. Konstrukcja stalowa dachu składa się z 82 stalowych elementów, które przywodzą na myśl stoczniowe żurawie lub wręgi statku, elewacja powstała z poliwęglanowych płyt w odcieniu bałtyckiego bursztynu, a trybuna górna ma kształt morskiej fali.

PGE ARENA Gdańsk może pomieścić 41 620 kibiców na zwykłych miejscach, a dodatkowo dysponuje 1383 Miejscami biznesowymi oraz 40 lożami VIP. Powierzchnia całkowita stadionu wynosi 36 600 metrów kwadratowych, a powierzchnia działki, na której został zbudowany ok. 27 hektarów. Głównym użytkownikiem PGE ARENY Gdańsk jest klub Lechia Gdańsk, ale obiekt może się pochwalić szeroką ofertą atrakcji i możliwości biznesowych. Znajduje się tu m.in. największy park rozrywki na Pomorzu - FUN ARENA.

Unikalna przestrzeń stadionu PGE ARENA Gdańsk to nie tylko doskonałe warunki do organizacji wielkich wydarzeń sportowych, ale też centrum konferencyjno-biznesowe. Z roku na rok zainteresowanie ofertą biznesową rośnie. Tylko w ubiegłym roku blisko 10 000 osób wzięło udział w różnych organizowanych tu eventach korporacyjnych. 

Gdański stadion otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in I miejsce za projekt stadionu w kategorii Architektura i Projekt w międzynarodowym konkursie The Stadium Business Award 2012" organizowany przez Xperiology oraz nagrodę główną (ex aequo ze Stadionem Narodowym) w konkursie "Najlepszy obiekt sportowy i rekreacyjny 2012" pod patronatem Prezydenta RP, organizowanym przez polski Komitet Olimpijski i Polskie Stowarzyszenie Infrastruktury Sportu i Rekreacji IAKS Polska.

Tekst: na postawie materiałów prasowych PGE ARENA Gdańsk.

4Buildings - nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce i cztery niezależne konferencje o najważniejszych trendach w budownictwie XXI wieku - już 15-17 listopada w Katowicach. Zarejestruj się teraz!

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ