Wykład eksperta, fotografa Kuby Siuduta

Zobacz galerię [67 zdjęć]

Wykład eksperta, fotografa Kuby Siuduta
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
26 paź 2018 12:27

Studio Dobrych Rozwiązań - tak było w Krakowie (fotorelacja)

24 października w Krakowie na terenie Tauron Areny odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Studia Dobrych Rozwiązań, skierowanego do projektantów i architektów chętnych poszerzać swoje kompetencje.

Zgromadzeni goście mogli wysłuchać aż 16 inspirujących wykładów, a także spotkać się z producentami wyposażenia wnętrz oraz profesjonalnego oprogramowania komputerowego czy dotknąć wybranych produktów z oferty firm na stoiskach partnerów.

Partnerami głównymi krakowskiego wydarzenia były firmy: Cerrad, Cersanit, Ceramika Paradyż i Purmo, oraz Fibaro wraz z marką Nice. Spotkanie wspierali również nasi Partnerzy – firmy: Aurora Technika Świetlna, BEL-POL, Besco, CAD Projekt K&A, CDO Centrum Drewna i Oklein, Dekoria, Duravit, Fargotex, Korner Design, Mochnik oraz Oscar Technology.

Krakowskie SDR spotkało się z dużym zainteresowaniem architektów i projektantów. Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej w wydarzeniu wzięło udział ponad 100 osób. Jak zawsze uczestnicy spotkania mogli liczyć na szereg inspirujących wykładów i interesujących prelekcji.

Pierwszy z ofertą swojej firmy zapoznał reprezentujący markę Cerrad, Łukasz Majewski, który opowiedział o wielkoformatowych płytkach (największy produkowany w Polsce format 160x320 cm) oraz o możliwościach zastosowania płytek gresowych imitujących drewno, beton czy cegłę w aranżacjach (nie tylko) wnętrz. Drudzy wystąpili Monika Wróblewska oraz Konrad Zalewski z firmy Cersanit, którzy przedstawili nową modułową kolekcję łazienkową Moduo, obejmującą meble, umywalki, toalety i deski w niestandardowych wymiarach, stworzonych z myślą o urządzeniu wymagających przestrzeni. Z kolei Piotr Stępniak z firmy Ceramika Paradyż oraz Robert Skomorowski reprezentujący markę Purmo połączyli siły, aby podczas wspólnej prezentacji zabrać gości w świat designu i aktualnych trendów. Po inspirującej prelekcji dotyczącej nowych tendencji aranżacyjnych, o nowych technologiach i coraz bardziej zaawansowanej (i atrakcyjnej wizualnie) automatyce domowej opowiedzieli Wiktor Wiśniewski z firmy Fibaro oraz Wojciech Jankowski z firmy Nice. Tę część spotkania zamknął wykład reprezentanta firmy Mochnik, Dariusza Jędrzejczaka, który przedstawił całe spectrum możliwości aranżacyjnych jakie daje szkło: od różnorodnych okładzin ściennych po balustrady schodów.

Po dawce informacji i inspiracji, goście zgromadzeni na sali mieli okazję podejść do stoisk firmowych, porozmawiać z przedstawicielami firm, a także napić się kawy i wymienić wrażenia podczas krótkiej, półgodzinnej przerwy. Drugi segment wystąpień rozpoczęła prezentacja Toma Lacknera z firmy Sunwood Stainer, który na Studiu Dobrych Rozwiązań wystąpił z ramienia firmy CDO Centrum Drewna i Oklein, prezentując piękne stare struktury drewna na dekoracyjnych płytach, podłogach czy ścianach. Kolejną prelekcję wygłosiła Katarzyna Tworek z firmy Aurora Technika Świetlna, która omówiła różne rodzaje znajdującego się w ofercie firmy oświetlenia brytyjskiej marki Astro Lighting, przekonując o jego wizualnych i funkcjonalnych zaletach. Z kolei Tomasz Maślanka z firmy Duravit zaprezentował wybrane produkty i kolekcje marki, skupiając się na tym, jak według niemieckiego producenta będzie wyglądać "Łazienka Przyszłości". Z łazienki do pomieszczeń, takich jak salon i sypialnia przeniosła nas Justyna Mroczek z firmy Fargotex, która opowiedziała o tkaninach i ich roli we współczesnych wnętrzach na przykładzie wybranych pozycji z oferty firmy. Wystąpieniem zamykającym tę część spotkania była prezentacja Bożeny Maciaszek z firmy Besco. Pani Bożena przedstawiła bogatą gamę produktów, pokazując najciekawsze pozycje z portfolio polskiego producenta.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ