Studio Dobrych Rozwiązań w Białymstoku z rekordową frekwencją

Autor: Radosław Zieniewicz
20 wrz 2018 14:24

Ponad 130 architektów i projektantów wnętrz, aż 14 merytorycznych prezentacji, przygotowanych przez partnerów. Przysłowiową „wisienką na torcie” białostockich SDR-ów było wystąpienie Gościa Specjalnego – Jimiego Ogdena, który mówił, skąd czerpie inspiracje do realizacji własnych projektów oraz przedstawił własną wizję re-designu.

Studio Dobrych Rozwiązań to cykl spotkań stworzonych z myślą o architektach i projektantach wnętrz. Ich organizatorem są: magazyny „Dobrze Mieszkaj” i „Świat Łazienek i Kuchni” oraz portale: Archiconnect.pl, Dobrzemieszkaj.pl, Łazienka.pl, Mamkuchnie.pl oraz Meble.com.pl. Białostocka edycja SDR-ów odbyła się 19 września br. w Hotelu Traugutta 3.

Bogactwo prezentacji

Główną część programu białostockich SDR-ów wypełniło 14 merytorycznych prezentacji przygotowanych przez partnerów wydarzenia. Wśród nich znalazły się dwie firmy: Cerrad i Cersanit – partnerzy główni spotkania. Pozostałe firmy to: Netto&Ceramica Santa Claus; Mochnik; ter Hürne, Polish Floors; Archicad; Finishpartkiet; Stabart; Szkilnik Design; CAD Projekt K&A; Wiór, dystrybutor marki Blum; Rejs, Niemann Polska. Na zebranych gości czekało też auto do jazdy próbnej nowy Tiguan zaprenetowany przez firmę Sieńko i Syn. Równocześnie przedstawiciele firm udzielali informacji na specjalnie zaaranżowanych stoiskach.

Białostocki cykl prezentacji SDR-owych, rozpoczął Artur Sieczka, specjalista ds. szkoleń w firmie Cerrad zakomunikował udział firmy w tegorocznej edycji bolońskich targach Cersaie, gdzie zaprezentowana zostanie nowa kolekcja płyt wielkoformatowych ULITME Cerrad. Ekspert z firmy Cerrad omówił też zastosowanie i właściwości płytek wielkoformatowych z kolekcji „Big Slabs” („Concrete”, „Statuario” oraz „Marquina”). Drugą część swojego wystąpienia poświęcił produktom inspirowanym strukturami drewna, kamienia i betonu, które wpisują się w najnowsze trendy wnętrzarskie. Zaprezentował też architektom i projektantom przykładowe realizacje z wykorzystaniem kolekcji firmy Cerrad.

Z kolei, Piotr Wychowaniec, reprezentant firmy Cersanit, w swojej prezentacji opowiedział o kolekcji Crea składająca się z 49 różnych produktów. Podkreślał, że seria ta produkowana jest przy wykorzystaniu najnowszych technologii, dzięki czemu odznacza się nie tylko wysokimi właściwościami użytkowymi, ale też wysmakowanym designem, stając się elementem eleganckiej łazienki. Piotr Wychowaniec przygotował też mały konkurs dla uczestników białostockich SDR-ów. Na trzech pierwszych projektantów, którzy najszybciej ułożyli kostkę z drewnianych klocków, czekału nagrody niespodzianki.

Mariusz Lubiński, wiceprezes zarządu Netto zaprezentował najnowsze kolekcje płytek ceramicznych Netto&Ceramica Santa Claus, opowiedział też o najnowszych trendach dominujących na rynku.
W prezentacji „Czego pragną klienci – szkło we wnętrzach” Dariusz Jędrzejczak, szef działu handlowego i marketingowego firmie Mochnik mówił o zaletach szkła i zachęcał zgromadzonych uczestników do sięgania po ten materiał w projektach wnętrzarskich i architektonicznych. Znajduje ono zastosowanie zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i publicznych. Szczególnie dużo miejsca poświęcił balustradom, drzwiom i ściankom marki Glasimo oraz okładzinom Colorimo. Z kolei Joanna Bołtromiuk, właściciel Manufaktury Drewna Olga i dystrybutor marki ter Hürne mówiła o zaletach luksusowych podłóg tej marki. Podkreślała, że podłogi ter Hürne wytwarzane są z najlepszej jakości materiałów, dzięki czemu zapewniają bezpieczeństwo i komfort użytkowania na najwyższym poziomie.

Rafał Gęstwa, właściciel firmy Polish Floors opowiadał o najnowszej kolekcji My Memorise. Zaprezentował jak powstają niepowtarzalne ręcznie postarzane podłogi dębowe w fabryce Polish Floor. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja arch. Konrada Zabiełły, reprezentanta firmy ARCHICAD. Opowiadał on o nowych technologiach przy projektowaniu oraz z jakich źródeł najlepiej pobierać modele 3D przy projektowaniu wnętrz przy użyciu programu Archicad

Od 1996 roku firma Finishparkiet produkuje ekskluzywne podłogi drewniane. I właśnie one były tematem prezentacji Krzysztofa Kopyczyńskiego. Warte podkreślenia jest, że producent z Nowego Miasta Lubawskiego jako pierwszy na świecie zastosował w podłogach drewnianych łączenia za pomocą żyłki, które sprawdzą się przy ogrzewaniu podłogowym. Z kolei Bartek Perkowski, reprezentant firmy Stabart, podkreślał zalety związane z korzystania z produktów tej firmy. Zaprezentował, jak przebiega współpraca z Stabart, polegająca na udzieleniu technologicznego wsparcia na każdym etapie projektowania. O designerskich umywalkach drewnianych mówiła Karolina Kabot z firmy Szkilnik Design. Dzięki niezwykłym formom są one oryginalnym dopełnieniem każdej łazienki.

Na uczestników białostockich SDR-ów czekała też ciekawa prezentacja Justyny Łotowskiej, szefowej redakcji wnętrzarskich magazynów Dobrze Mieszkaj oraz Świat Łazienek Kuchni. Podpowiedziała zebranym architektom i projektantom, jak mogą jeszcze efektywniej współpracować z mediami wnętrzarskimi.

Po krótkiej przerwie, swoją prezentację poprowadził Marcin Pietrzyk, reprezentant firmy CAD Projekt K&A. Zaprezentował on najnowsze rozwiązania jakie zostaną wprowadzone w październiku br. w programie CAD Projekt K&A. Zachęcał też zgromadzonych projektantów do wykorzystywania technologii Wirtualnej Rzeczywistości przy projektowaniu wnętrz. Katarzyna Kosińska, reprezentant firmy Wiór, dystrybutora marki Blum mówiła o funkcjonalnych rozwiązaniach Blum jakie można zastosować przy projektowaniu designerskich mebli kuchennych. Opowiedziała też o najnowszym showroomie firmy Wiór, który ma powierzchnie 200 m2. Zachęcała też do skorzystania z unikalnych usług, które oferuje firma dla projektantów, decydujących się na korzystanie z produktów oferowanych przez firmę Wiór.

Stanisław Wójcik, reprezentant firmy Rejs omówił funkcjonalne systemy wyposażenia mebli oferowanych przez firmę Rejs. Z kolei Grzegorz Gregier reprezentant firmy Niemann Polska podkreślał że dzięki produktom jego firmy można zaprojektować indywidualne i kreatywne wnętrza.

Kolejna odsłona „Dobrze Mieszkaj – Najlepsze Projekty”

Tradycyjnie podczas Studia Dobrych Rozwiązań rozstrzygnięta została kolejna odsłona konkursu „Dobrze Mieszkaj – Najlepsze Projekty”. Jurorzy za najlepszy projekt uznali pracę zgłoszoną przez . Justynę Mojżyk z poliFORMA, która opowiedziała o realizacji zwycięskiego projektu. Drugie miejsce przypadło Edycie Niewińskej (EnDecoration), a trzecie Agnieszce Jabłońskej z Biura Projektowego Fabryka Wnętrz.

Gość specjalny

Zwieńczeniem Studia Dobrych Rozwiązań w Białymstoku było wystąpienie gościa specjalnego –Jimiego Ogdena, prowadzącego program „Rzeczy OdNowa” na antenie HGTV. Gość sp mówił skąd czerpie inspiracje do realizacji własnych projektów oraz przedstawił własną wizję re-designu.