Studio Dobrych Rozwiązań w Lublinie - zobacz naszą fotorelację!

Autor: Katarzyna Masłowska
25 maj 2018 09:07

23 maja Studio Dobrych Rozwiązań gościło w Lublinie. Partnerami głównymi spotkania organizowanego dla projektantów i architektów wnętrz były marki Cerrad, Cersanit, Ceramika Paradyż oraz Purmo. Partnerstwem wydarzenie te objęły także firmy: Mochnik, Jawor Parkiet, Duravit, Archicad, SFA Poland, Jadar Home, Cad Projekt, Massi, Carmin SPF – partner marki Rejs oraz Bel-Pol.

Studio Dobrych Rozwiązań to cykl wykładów, prelekcji i prezentacji, który skierowany jest do architektów i projektantów wnętrz. Organizowane w różnych miastach Polski, ma na celu przede wszystkim wzbogacenie wiedzy na temat dostępnej na rynku oferty skierowanej do tej właśnie grupy odbiorców, także poprzez bezpośrednia prezentację oferowanych nowości produktowych. 23 maja b.r. Studio Dobrych Rozwiązań gościło w Lublinie, gdzie w hotelu Victoria, zgromadzeni goście mogli wysłuchać aż 16 inspirujących wykładów oraz spotkać się z producentami wyposażenia wnętrz oraz profesjonalnego oprogramowania komputerowego.

Cykl wykładów rozpoczęły prezentacje partnerów głównych Studia Dobrych Rozwiązań – marek Cerrad, Cersanit, Ceramika Paradyż oraz Purmo. Jako pierwszy możliwości, jak dają nowe, wielkie formaty płytek ceramicznych zgromadzonym gościom prezentował Łukasz Majewski – specjalista d.s. szkoleń firmy Cerrad. Następnie Piotr Wychowaniec opowiedział o nowościach w ofercie marki Cersanit, w tym trendowych umywalkach z cienkimi rantami. Firmy Ceramika Paradyż oraz Purmo połączyły siły, by podczas wspólnej prezentacji przenieść słuchaczy w świat trendów i inspiracji płynących m.in. z natury, wszechświata czy muzyki. Duet - Piotr Stępniak oraz Robert Skomorowski porwał publiczność nie tylko swą charyzmą, ale też bogactwem prezentowanych rozwiązań. Tę część spotkania zamknął wykład Dariusza Jędrzejczaka, przedstawiciela marki Mochnik, który przedstawił ogrom możliwości jakie daje szkło w współczesnych aranżacjach.

Po przerwie, podczas której zaproszeni goście mogli porozmawiać przy dobrej kawie z czekającymi na nich ekspertami, rozpoczął się kolejny cykl prelekcji. Rozpoczęło go wystąpienie pierwszego gościa specjalnego – Michała Greli, profesjonalnego fotografa wnętrz. Opowiedział on o tym jak ważna w pracy architekta wnętrz jest rola fotografa. To bowiem profesjonalnie wykonane zdjęcia mogą w pełni oddać walory projektu, który trafia do jego portfolio. Następnie Sebstian Sklepik, przedstawiciel marki Jawor Parkiet zaprezentował najnowszą kolekcję stylizowanych podłóg drewnianych - Retro Collection. Z kolei Andrzej Romaniuk, reprezentant firmy Duravit, na podstawie oferty swojej marki roztoczył przed zgromadzonymi gośćmi wizję łazienki przyszłości. W tej części spotkania architekci mogli zapoznać się z nowymi rozszerzeniami znanego oprogramowania ArchiCad, których możliwości zademonstrował arch. Konrad Zabiełło. O nowoczesnych technologiach, tym razem jednak w dziedzinie instalacji sanitarnych, opowiadała także przedstawiciel marki SFA Poland - Przemysław Kapczuk. Udowodnił on, że dzięki pomporozdrabniaczom kuchnię czy łazienkę można urządzić wszędzie. Jako ostatnia w tej części programu wystąpiła Katarzyna Kuzia z Jadar Home, która przedstawiła bogactwo zastosowań, jakie daje beton architektoniczny.

Po kolejnej przerwie, ostatni cykl prezentacji rozpoczęło wystąpienie pani Anny Spalony z firmy Cad Projekt, która wprowadziła publiczność w nowy wymiar projektowania wnętrz, jaki, dzięki zastosowaniu technologii VR, daje program do projektowania wnętrz CAD Decor PRO. Po tej prezentacji, przyszedł czas na debiutantów – markę Massi, która po raz pierwszy wzięła udział w Studiu Dobrych Rozwiązań. Debiut ten z pewnością możemy zaliczyć do udanych. Prelekcja Katarzyny Zajchowskiej i Rafała Janus przyciągnęła bowiem uwagę gości, którzy pragnęli dowiedzieć się co jest najważniejsze w łazience i dlaczego nie design, materiały czy technologie. Po raz pierwszy udział w wydarzeniu wzięła także firma Carim, partner marki Rejs. Jej przedstawiciel – Marek Ziółkowski, przedstawił bogate portfolio firmy skierowane do projektantów mebli, poczynając od dekorów frontów meblowych po wyposażenie szafek. Równie merytoryczną prezentację poprowadził Robert Wołek – reprezentant marki Porta, którego na spotkanie zaprosił partner wydarzenia – marka Bel-Pol. Przedstawił on bogatą ofertę drzwi, jaką posiada w swoim portfolia istniejąca na rynku już 25 lat marka.

Zupełnie nowym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu „Dobrze Mieszkaj – Najlepszy projekt”, inicjatywy powstałej na początku bieżącego roku, a mającej na celu wyłonienie ciekawych prac projektowych spośród uczestników każdego spotkania. W edycji lubelskiej zwyciężyła Agnieszka Bilska-Ignatowska z pracowni ABI Studio, która w ramach nagrody miała możliwość zaprezentowania zwycięskiego projektu zgromadzonym gościom.

Całość wydarzenia zwieńczył występ gości specjalnych: Sylwii Wielgatek-Wykuż oraz Małgorzaty Ziółkowskiej, prowadzących pracownię Dwie Baby. Na forum podzieliły się one swymi doświadczeniami z codziennej pracy z klientami, ale także tej telewizyjnego planu. Obie panie prowadzą bowiem na program „Drugie życie mebli”, który emitowany jest na antenie HGTV. Zaprezentowały one niezwykle bogate portfolio odnawianych mebli – stołów, biurek, konsol, komód, krzeseł czy foteli, którym nadały nowe, lepsze życie. Wszystkie zaprezentowane pracę wyrażających bowiem nie tylko kreatywność i poczucie estetyki, jakie cechują Sylwię i Małgorzatę, ale też ogromną pasję i zaangażowanie, jakie obie panie wkładają w wykonywaną profesję.
Po długim, lecz pełnym inspiracji dniu, zaproszeni architekci i projektanci wnętrz oraz przedstawiciele wszystkich firm mieli okazję podzielić się wrażeniami przy wspólnym lunchu.

Autor: Urszula Tatur

Zapraszamy na Studio Dobrych Rozwiązań w Poznaniu