Studio Dobrych Rozwiązań w Poznaniu. Fot. Mariusz Golak

Zobacz galerię [64 zdjęć]

Studio Dobrych Rozwiązań w Poznaniu. Fot. Mariusz Golak
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
15 lis 2017 12:30

Studio Dobrych Rozwiązań w Poznaniu – zobacz naszą relację!

Kilkanaście prezentacji przygotowanych przez partnerów Studia Dobrych Rozwiązań oraz wystąpienie gościa specjalnego, którym był Hugon Kowalski, właściciel pracowni UGO Architecture, złożyły się na program wydarzenia, które odbyło się 14 listopada br. w Poznaniu.

Z dużym zainteresowaniem goście poznańskiego Studia Dobrych Rozwiązań odkrywali „tajniki” programu CAD Decor Pro. Marcin Pietrzyk z CAD Projekt zaprezentował nowe wymiary projektowania, które otwiera ten jakże użyteczny dla architektów program.

O serii niezwykle designerskich wyłączników „LS 990” mówił w Poznaniu Adam Horbacz, reprezentujący firmę Jung Polska. Inspiracją dla nich były pomysły słynnego architekta modernistycznego Le Corbusiera. Produkty te udanie łączą wysmakowaną formę z funkcjonalnością.

Następnie zebrani mogli zapoznać się z systemem kuchennym „Frames by Franke” firmy Franke. Jego zalety i szeroki obszar stosowania omówił Rafał Derecki. System pozwala zaaranżować uniwersalną przestrzeń, służącą nie tylko do przygotowania posiłków, ale również do spędzania czasu z najbliższymi.

Przedmiotem kolejnego wystąpienia były profesjonalne systemy podpodłogowe firmy OBO Bettermann. Dzięki nim można prowadzić instalacje elektryczne w budownictwie mieszkaniowym, biurowym i komercyjnym. Ich zalety omówiła Magdalena Staniewicz, przedstawicielka firmy OBO Betermann.

Cykl prezentacji przygotowanych przez partnerów poznańskiej odsłony Studia Dobrych Rozwiązań zamknęła firma Holz Tusche. Jej przedstawiciel, Kuba Lepieszkiewicz, omówił bogatą paletę materiałów drzewnych, które można wykorzystać zarówno w budownictwie, jak i wyposażeniu wnętrz.

Zwieńczeniem spotkania był wykład gościa specjalnego – Hugona Kowalskiego, architekta, właściciela pracowni UGO Architecture. Na przykładzie kilku swoich projektów omówił on niestandardowe sytuacje, z którymi na co dzień stykają się architekci w swojej pracy zawodowej. Wskazywał praktyczne sposoby radzenia sobie z nimi i zachęcał do sięgania po niebanalne rozwiązania i materiały.

Zapraszamy na kolejne spotkanie w Rzeszowie 28.11.2017 r. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ