Studio Dobrych Rozwiązań w Poznaniu – zobacz naszą szeroką relację!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
07 cze 2018 09:10

W poznańskim Hotelu Altius 6 czerwca br. odbyła się kolejna odsłona Studia Dobrych Rozwiązań. Przybyli na spotkanie architekci wysłuchali kilkunastu merytorycznych prezentacji przygotowanych przez partnerów wydarzenia.

Studio Dobrych Rozwiązań to cykl spotkań przeznaczonych dla architektów i projektantów wnętrz. Ich organizatorem są: magazyny „Dobrze Mieszkaj” i „Świat Łazienek i Kuchni” oraz portale: Archiconnect.pl, Dobrzemieszkaj.pl, Łazienka.pl, Mamkuchnie.pl oraz Meble.com.pl.

Co czekało na architektów w Poznaniu? Główną część programu wypełniło kilkanaście prezentacji przygotowanych przez partnerów wydarzenia. Wśród nich znalazły się firmy Cerrad i Cersanit – partnerzy główni spotkania, a także: Bel-Pol, CAD Projekt K&A, Dekoria, Ecomax, Elkamino Dom, Finishparkiet, Jawor-Parkiet, Metalland, Mochnik, New Trendy, Rejs, SFA Poland oraz Szklinik Design. Równocześnie przedstawiciele firm udzielali informacji na specjalnie zaaranżowanych stoiskach.

Spotkanie rozpoczął Łukasz Majewski (Cerrad), który najpierw omówił zastosowanie i właściwości płytek wielkoformatowych z kolekcji „Big Slabs” („Concrete”, „Statuario” oraz „Marquina”). Drugą część swojego wystąpienia poświęcił produktom inspirowanym strukturami drewna, kamienia i betonu, które wpisują się w najnowsze trendy wnętrzarskie.

Składająca się z 49 różnych produktów kolekcja „Crea” firmy Cersanit była „bohaterem” prezentacji przygotowanej przez Piotra Wychowańca. Produkowana przy wykorzystaniu najnowszych technologii seria odznacza się nie tylko wysokimi właściwościami użytkowymi, ale też wysmakowanym designem, stając się elementem eleganckiej łazienki.

O historii i ofercie firmy Elkamino Dom opowiedziała Małgorzata Błażejczyk. Płytki cementowe, dostępne w kilkunastu kolorach i posiadające oryginalne faktury, dające efekt prawdziwej cegły, równie dobrze sprawdzają się wewnątrz pomieszczeń, jak i na elewacjach.
Z kolei Dariusz Jędrzejczak z firmy Mochnik zachęcał do sięgania w projektach wnętrzarskich i architektonicznych po szkło. Znajduje ono zastosowanie zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i publicznych. Szczególnie dużo miejsca poświęcił balustradom, drzwiom i ściankom marki Glasimo oraz okładzinom Colorimo.

Dużym zainteresowaniem architektów cieszyła się prezentacja Michała Głuszczaka, współwłaściciela poznańskiej agencji social media Hello Social, który wypunktował, czego należy unikać, budując markę projektanta wnętrz w mediach społecznościowych.

Bogatą ofertę kabin prysznicowych, brodzików, ceramiki i mebli łazienkowych przedstawiła Aleksandra Nowocień, reprezentująca firmę New Trendy.

Od 1996 roku firma Finishparkiet produkuje ekskluzywne podłogi drewniane. I właśnie one były tematem prezentacji Krzysztofa Kopyczyńskiego. Warte podkreślenia jest, że producent z Nowego Miasta Lubawskiego jako pierwszy na świecie zastosował w podłogach drewnianych łączenia za pomocą żyłki.

Kolejną prezentację przygotowała Anna Spalony z firmy CAD Projekt K&A, która jako pierwsza na polskim rynku wprowadziła jeden program do projektowania, wyceny i wizualizacji wnętrz. Jego zaletami są realistyczne wizualizacje uzyskiwane w błyskawicznym tempie oraz liczne bazy produktowe.

O designerskich umywalkach drewnianych mówiła Karolina Kabot z firmy Szkilnik Design. Dzięki niezwykłym formom są one oryginalnym dopełnieniem każdej łazienki.

Pomporozdrabniacze firmy SFA Poland, zaprezentowane w Poznaniu przez Marcina Wojciechowskiego, pozwalają rozwiązać wiele problemów, z którymi architekci borykają się podczas codziennej pracy. Można je z powodzeniem stosować, gdy np. istnieje konieczność przetłaczania ścieków w pionie i poziomie, w istniejących obiektach będzie prowadzona inna działalność lub na realizację projektu przeznaczono niewiele czasu.

Walory gotowych podłóg dwuwarstwowych przybliżył w swojej prezentacji Sebastian Sklepik z firmy Jawor-Parkiet. Omówił on je na przykładzie stylizowanej podłogi „Retro Collection”, która eksponuje subtelny charakter naturalnego surowca.

W ramach kolejnej prezentacji Bartłomiej Kisiel i Piotr Lisiecki z firmy Rejs przedstawili szeroki przekrój oferty tego producenta. Wśród jego licznych propozycji można znaleźć między innymi systemy wyposażenia kuchni, łazienek, garderób, a także akcesoria tapicerskie.

O faktach i mitach dotyczących desek warstwowych mówił Jacek Kula, reprezentujący firmę Bel-Pol. Przedstawił on zalety tego typu podłóg, ich budowę, rodzaje wykończenia powierzchni, a także sposoby montażu. Okazuje się, że deskę barlinecką można układać nie tylko na podłodze, ale także na… ścianie, a obszar jej stosowania nie ogranicza się wyłącznie do wnętrz mieszkalnych.

Cykl prezentacji przygotowanych przez partnerów Studia Dobrych Rozwiązań zamknęło wystąpienie przedstawicieli firmy Ecomax – Rafała Baczyńskiego i Daniela Wysockiego, poświęcone odkurzaczowi centralnemu „Laundry Jet” – służącemu do transportu ubrań w domach i hotelach.
Tradycyjnie podczas Studia Dobrych Rozwiązań rozstrzygnięta została kolejna odsłona konkursu „Dobrze Mieszkaj – Najlepsze Projekty”. Jurorzy za najlepszy projekt uznali pracę zgłoszoną przez pracownię Mili Młodzi Ludzie (Lech Moczulski, Przemysław Nowak, Agata Krajewska). Drugie miejsce przypadło Kamili Sneli (Wnętrzomania), a trzecie Szymonowi Kamińskiemu (Koncept – Beautiful Inside).

Zwieńczeniem poznańskiego Studia Dobrych Rozwiązań było wystąpienie gościa specjalnego – Piotra Wełniaka, architekta, projektanta i rzeźbiarza. Zajmuje się projektowaniem architektury, wnętrz prywatnych i publicznych oraz wzornictwem przemysłowym. Znakiem rozpoznawczym jego prac jest rzeźbiarskie myślenie o przestrzeni.

 

Kolejne Studio Dobrych Rozwiązań w Gdańsku

267823.jpg
267823.jpg