Studio Dobrych Rozwiązań w Warszawie: tak było. Relacja i zdjęcia

Studio Dobrych Rozwiązań w Warszawie: tak było. Relacja i zdjęcia

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
27 cze 2016 08:48

Pierwsza w tym roku warszawska edycja Studia Dobrych Rozwiązań za nami! Tym razem skupiliśmy się na rozwiązaniach do strefy dziennej oraz do łazienki. Naszym gościem specjalnym była Dominika J. Rostocka.

Studio Dobrych Rozwiązań stara się inspirować i uczyć. Po raz trzeci w naszej historii spotkaliśmy się z projektantami w Warszawie – po raz kolejny w odrobinę innej formule, niż dotychczas. Tym razem poza prezentacją trendów łazienkowych obszernie opowiadaliśmy o możliwościach, jakie producenci dają dziś w aranżacji strefy dziennej. Niewątpliwie ciekawym punktem programu było spotkanie z naszym gościem specjalnym Dominiką J. Rostocką – cenioną, nagradzaną w Polsce i zagranicą projektantką, która ma doświadczenie w tworzeniu wnętrz ekskluzywnych i unikalnych.

Celem Studia Dobrych Rozwiązań jest bowiem też promowanie dobrych praktyk projektowych. Nasza misja spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem – o czym świadczy rosnąca frekwencja. Tym razem gościliśmy ponad 120 osób.

Jak zawsze ze swojej strony dostarczamy syntezę wiedzy o trendach i modach, jakie dominują w aranżacji wnętrz. O tym jakie nowości do łazienek "objawiły" się podczas tegorocznych targów iSaloni 2016 opowiadała Anna Raducha-Romanowicz (magazyn "Łazienka").

Kompleksowe rozwiązania

Partnerem Strategicznym warszawskiego spotkania była sieć salonów Elements. Adam Ziemski (wspólnik w firmie Hydrosolar Warszawa) oraz Marta Kolasińska (kierownik salonu Elements Janki) opowiedzieli o możliwościach i zyskach jakie daje współpraca z ich salonami. Pokazali nie tylko unikatowy aspekt swojej oferty w postaci serii produktów marki Vigour, która udanie podąża za bieżącymi trendami wzorniczymi, ale też przedstawili zakres usług z jakich projektanci i architekci mogą korzystać w salonach Elements. Kompleksowość oferty (nie tylko łazienkowej) oraz profesjonalne wsparcie projektanta to jedne z aspektów, którymi chcą zachęcić do współpracy. Okazała strefa Elements podczas spotkania była próbką tego, co na architektów czeka w salonach tej sieci.

Trendbook projektanta

Marka Ceramstic oraz Morgan&Möller były Partnerami Głównymi naszego spotkania w Stolicy. Alicja Pater (marketing & PR manager marki Ceramstic) oraz Patryk Kaczanowski (projektant marki Morgan & Möller) pokazali jakie są bieżące trendy w segmencie płytek ceramicznych i gresów, a także jakie unikatowe możliwości aranżacyjne daje wykorzystanie betonu architektonicznego. Ciekawie zaaranżowane stoisko Ceramstic przyciągało gości i zachęcało do rozmów – dyskusje trwały na nim przez prawie całe spotkanie.

Strefa dzienna... na co dzień

Warszawskie Studio Dobrych Rozwiązań skupiło się w dużej części na rozwiązaniach dedykowanych strefie dziennej. Prezentacje takich firm jak CAD Projekt K&A, Peka, Pergo czy RuckZuck (z marką Desigio) poświęcone były technologiom, rozwiązaniom i pomysłom, które mogą uczynić np. salon jeszcze atrakcyjniejszym i dostosowanym do potrzeb użytkowników.

Także tej części domu poświęcony był wykład Dominiki J. Rostockiej - architektki wnętrz, designerki, prezeski i głównej projektantki w Creative Coop Architects. Nasz gość specjalny opowiadał o tym, jak pracuje nad projektami, skąd czerpie inspiracje oraz jak ocenia współczesne trendy rządzące aranżacją przestrzeni domowej.