Studio Dobrych Rozwiązań zagościło w Białymstoku

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
06 paź 2010 11:57

Już po raz drugi zaprosiliśmy architektów i projektantów wnętrz na spotkanie pod hasłem Studio Dobrych Rozwiązań. Tym razem najnowsze rozwiązania do kuchni i łazienek prezentowaliśmy w Białymstoku.

Studio Dobrych Rozwiązań to inicjatywa zorganizowana wspólnie przez redakcję magazynu „Łazienka” oraz pisma „Świat Łazienek i Kuchni”. W trakcie tego spotkania architekci i projektanci wnętrz mają okazję zapoznać się z najnowszymi trendami i rozwiązaniami dotyczącymi projektowania wystroju wnętrz łazienek i kuchni.

Premierowa edycja Studia Dobrych Rozwiązań odbyła się w czerwcu tego roku w Warszawie. Po wakacjach ponownie zaprosiliśmy architektów i projektantów na spotkanie z tego cyklu. Tym razem do Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Odbyło się ono 2 października 2014 r., a udział w nim wzięło ok. 60 architektów oraz projektantów wnętrz – głównie z Białegostoku. Choć gościliśmy również osoby, które przyjechały z innych miast województwa podlaskiego – Ełku czy Suwałk.

Nowinki do łazienki

Z najnowszymi trendami i rozwiązaniami dostępnymi na rynku uczestnicy spotkania mogli zapoznać się podczas prezentacji - przedstawicielek obu redakcji organizujących spotkanie oraz reprezentantów sześciu partnerskich firm. Partnerzy wydarzenia odpowiadali na pytania uczestników i udzielali wyczerpujących informacji o produktach i rozwiązaniach także na swych stoiskach, które można było odwiedzać przed rozpoczęciem spotkania i po jego zakończeniu oraz podczas przerwy.

Na program Studia Dobrych Rozwiązań złożyły się dwa bloki prezentacji. Pierwszy z nich otworzyło wystąpienie dotyczące najnowszych łazienkowych trendów z tegorocznych targów iSaloni oraz Cersaie. Opowiedziała o nich Anna Raducha-Romanowicz, redaktor prowadząca magazynu „Łazienka”.

Kolejna prezentacja należała do firmy Hansgrohe. Rafał Hampel, przedstawiciel tej firmy, opowiedział zebranym m.in. o współpracy marki Axor ze znanymi designerami i przedstawił przełomowe rozwiązania i innowacje Hansgrohe – np. regulowanie strumienia wody w głowicy prysznicowej przyciskiem.

W pierwszym bloku prezentacji znalazło się również wystąpienie Marka Piosika, członka zarządu Kaldewei Polska. Również on podkreślił współpracę firmy z uznanymi projektantami przedmiotów użytkowych. Przedstawił też zalety produktów firmy – wanien i brodzików. Ich odporność na zadrapania czy wysokie temperatury osobiście i obrazowo udowadniał w trakcie prezentacji.

Pierwszy blok zamknęła prezentacja Anny Spalony, product manager z firmy CAD Projekt K&A, która przedstawiła zebranym architektom i projektantom możliwości jakie daje w projektowaniu wnętrz program CAD Decor Pro. Nie tylko opowiedziała uczestnikom spotkania o zaletach programu, ale też zaprezentowała jego możliwości przygotowując przykładowy projekt w czasie rzeczywistym.

Rozwiązania do kuchni

Po przerwie kawowej uczestnicy Studia Dobrych Rozwiązań ponownie skupili swą uwagę na kolejnych prezentacjach. Drugi ich blok otworzyło wystąpienie Małgorzaty Nietupskiej, która opowiedziała zebranym architektom o najnowszych rozwiązaniach i trendach kuchennych z mediolańskich targów EuroCucina 2014.

Kolejne wystąpienie należało do firmy Falcon. Joanna Żytkowicz, przedstawicielka firmy opowiedziała uczestnikom spotkania o jej produktach – wielofunkcyjnych kuchenkach rodem z Wielkiej Brytanii. Natomiast o drzwiach firmy Eclisse i możliwościach ich montażu i aranżacji opowiedział następny prelegent – Mariusz Fiedorowicz. Natomiast Marzena Lewandowska, marketing manager firmy Aquaphor zaprezentowała zebranym urządzenia i systemy oczyszczania wody pitnej oferowane przez firmę.

Ostatnią prezentacją było wystąpienie Grzegorza Kuczyńskiego, wiceprezesa firmy Publikator, naszego specjalisty ds. biznesu online, który przedstawił uczestnikom możliwości promocji jakie mogą im dawać media społecznościowe.

Spotkanie zwieńczyło wręczenie nagród w konkursach dla uczestników. Do ich rąk trafiły dzbanki filtrujące wodę, system oczyszczania wody i czasowy klucz do programu dla projektantów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu, a partnerom za pomoc w jego zorganizowaniu. A w przyszłym roku zapraszamy na kolejne Studia Dobrych Rozwiązań.

  • Anna Ciszewska, architekt wnętrz, właścicielka PTW Studio

    Cieszę się, że znalazłam czas aby uczestniczyć w takim wydarzeniu jak Studio Dobrych Rozwiązań. Mogłam wysłuchać prezentacji o najnowszych trendach, najmodniejszych kolorach oraz zobaczyć designerskie wyposażenie łazienek i kuchni, które będzie dominowało w przeciągu najbliższych lat. Bardzo podobała mi się też, prelekcja na temat promocji w mediach społecznościowych. Mam własną stronę na Facebooku i zdobyte na tej prezentacji informacje np. na temat częstotliwość dodawania, czy promowania postów, wykorzystam, aby jeszcze lepiej promować swoje autorskie realizacje.

 

Partnerzy

aquaphor cad

hansgrohekaldewei

Organizatorzy


Patron medialny