Szkoliliśmy architektów w Poznaniu!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
27 kwi 2016 11:45

Studio Dobrych Rozwiązań gościło na poznańskich targach Instalacje. 25 kwietnia zebraliśmy architektów i projektantów wnętrz, którzy chcieli poznać najnowsze trendy i rozwiązania w projektowaniu łazienek i kuchni.

Studio Dobrych Rozwiązań, również to zorganizowane przez nas w Poznaniu, dzieli się na dwa bloki tematyczne - poświęcone łazience i kuchni. Pierwszy z tych bloków - o tematyce łazienkowej - otworzyła prezentacja Anny Raducha-Romanowicz, która opowiedział zebranym o łazienkowych trendach podpatrzonych na branżowych targach.

Drugi punkt programu stanowiła prezentacja Partnera Głównego - Ceramiki Paradyż. Anna Zalas oraz Katarzyna Pardiak-Borowska mówiły o swoich inspiracjach przy tworzeniu kolekcji płytek ceramicznych oraz zaprezentowały najnowsze kolekcji Ceramiki Paradyż w formatach 75x75 cm.

Robert Darski z firmy Kaldewei przedstawiał zalety materiału, jakim jest stal emaliowana - demonstrował jej wytrzymałość na lakier i ogień, a także na uszkodzenia mechaniczne. Zaprezentował najnowsze produkty marki, w tym wanny z serii Meisterstueck Emerso oraz Incava, a także nowo wprowadzone do oferty umywalki.

Przedstawiciel firmy Mochnik, Krzysztof Kowalski przybliżył zebranym profil działalności firmy i jej możliwości produkcyjne w zakresie obróbki szkła. Zaprezentował m.in. szkło lakierowane wykorzystywane w wystroju wnętrz, również jako alternatywę dla płytek ceramicznych w łazience.

Część łazienkową zamknęła prezentacja Anny Spalony z firmy CAD Projekt K&A, która przedstawiła uczestnikom możliwości jaki daje w projektowaniu oprogramowanie CAD Decor Pro oferowane właśnie przez tę markę. Możliwości te demonstrowała tworząc projekt wnętrza w czasie realnym.

Blok kuchenny otworzyła prezentacja Małgorzaty Nietupskiej. Redaktor prowadząca portalu Lazienka.pl oraz wieloletnia redaktor magazynu "Świat łazienek i kuchni" pokazała podczas Studia Dobrych Rozwiązań jak swoje kuchnie urządzają dziś Polacy.

Natomiast Anna Kowalska i Michał Łój zaprezentowali kuchenne nowości z oferty firmy Deante - m.in. nowe stalowe zlewozmywaki oraz kolorowe baterie, które firma wprowadziła do swojego portfolio z okazji 25-lecia.

Reprezentant firmy STO - Sebastian Szarejko, przybliżył zebranym profil działalności firmy oraz przedstawił realizacje powstałe z wykorzystaniem produktów marki, m.in. możliwości systemu barwienia STOcolor i wspieraniu architektów podczas realizacji.

Spotkanie zamknął Arkadiusz Kaczanowski, redaktor prowadzący portalu Rynek Łazienek, który zaprezentował architektom i projektantom możliwości jakie w promowaniu ich działalności daje internet i media społecznościowe.

Nie zabrakło sympatycznych akcentów z okazji 20 urodzin magazynu "Łazienka". Aby uczcić nasz jubileusz Firma Deante przygotowała balonikowy happening i wręczyła nam pamiątkowy dyplom.

Za życzenia i pamięć jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Niespodzianki przewidzieliśmy też dla uczestników spotkania - firma Dekoria.pl przygotowała upominki dla trzech osób, które wyłoniliśmy w konkursie.

Studio Dobrych Rozwiązań to cykl spotkań, organizowanych w różnych miastach Polski, adresowanych do architektów i projektantów wnętrz. Od 2014 roku odwiedziliśmy osiem miast. Poznańskie spotkanie, które odbyło się 25 kwietnia, jest drugim, które odbyło się w 2016 roku i dziewiątym w całym cyklu. Kolejne spotkanie - 17 maja w Lublinie.