Array
Tak było w Rzeszowie - zobacz relację ze Studia Dobrych Rozwiązań

Tak było w Rzeszowie - zobacz relację ze Studia Dobrych Rozwiązań

Autor: Katarzyna Masłowska
30 lis 2017 09:47

Interesujące prezentacje przygotowane przez partnerów Studia Dobrych Rozwiązań oraz wystąpienie gościa specjalnego, którym był Maciej Łobos, prezes zarządu w MWM Building Design Group, MWM Architekci, złożyły się na program wydarzenia, które odbyło się 28 listopada br. w Rzeszowie.

Goście, w znacznej mierze architekci, projektanci wnętrz i designerzy, zgromadzeni w rzeszowskim Bristol Tradition & Luxury Hotel, mieli okazję wysłuchać 13 prezentacji poświęconych najnowszym trendom, materiałom i technologiom wykorzystywanym w aranżacji wnętrz domów jednorodzinnych, biur czy obiektów użyteczności publicznej. Autorami poszczególnych wystąpień byli przedstawiciele partnerów Studia Dobrych Rozwiązań. W tym gronie znalazły się: Elements Łazienka/Ogrzewanie/Energia – partner strategiczny, Ceramika Paradyż jako partner główny, a także takie firmy: Archicad, Aurora Technika Świetlna, CAD Projekt K&A, Centrum Drewna i Oklein, Deante, Fibaro, Mochnik/Colorimo, Modern Line, New Trendy, Pergo, Ruke oraz SFA Poland. Tak liczna reprezentacja wielu branż dała słuchaczom możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami wzorniczymi, jak również innowacyjnymi rozwiązaniami materiałowymi – niezbędnymi w codziennej pracy projektanta wnętrz.

Spotkanie zainaugurowała prezentacja przygotowana przez przedstawicieli rzeszowskiego salonu Elements. Gości powitał właściciel salonu Michał Waltoś. Z kolei Beata Dziubkiewicz-Świeboda zaprezentowała bogatą ofertę wyposażenia łazienek sieci salonów Elements. Justyna Wojtoń szczegółowo zapoznała gości z produktami łazienkowymi marki Vigour – dostępnymi w sieciach salonów Elements.

Piotr Stępniak, specjalista ds. szkoleń z Ceramiki Paradyż wprowadził nas w magiczny świat trendów i barw. Zaprezentował najmodniejsze rozwiązania we wzornictwie płytek ceramicznych. Szczególnie dużo miejsca poświęcił różnorodnym strukturom płytek i ich wielorakim zastosowaniom we współczesnej aranżacji wnętrz.
W kolejnym wystąpieniu Agnieszka Golub, key account manager marki Ruke zabrała nas do świata luster. Zaprezentowała innowacyjne elementy oświetleniowe i inteligentne rozwiązania, które możemy mieć chociażby w nowoczesnym lustrze łazienkowym.

Następna prezentacja, przygotowana przez Dariusza Jędrzejczaka, kierownika działu handlowego firmy Mochnik, dotyczyła zalet szkła lakierowanego marki Colorimo. Materiał ten ma nie tylko szeroką paletę zastosowań (balustrady, drzwi, daszki, kabiny prysznicowe), ale też pozwala indywidualizować projekty współczesnych wnętrz.

Julita Drozd, p. o. z-cy dyrektora handlowego ds. marketingu oraz Michał Łój, product manager z firmy Deante opowiadali o roli i znaczeniu designu oraz współpracy z młodymi talentami przy tworzeniu koncepcji takich produktów jak armatura czy zlewozmywaki.

W kolejnym wystąpieniu przyszedł czas na prezentację praktycznych rozwiązań w instalacjach łazienkowych. Marcin Wojciechowski, specjalista ds. marketingu SFA Poland przedstawił zebranym projektantom i architektom pomporozdrabniacze, czyli urządzenia elektryczne służące do rozdrabniania i odprowadzania ścieków. Te praktyczne rozwiązania ułatwiają projektowanie łazienek i kuchni – zwłaszcza w miejscach, gdzie nie przewidziano wcześniej instalacji kanalizacyjnej.

Zalety i zastosowanie betonu architektonicznego były tematem prezentacji Szymona Tomeckiego, przedstawiciela marki Modern Line. Skupił się on na przedstawieniu nowych technologii, które zapewniają betonowi architektonicznemu wiele pożądanych właściwości, takich jak między innymi satynowa powierzchnia, smukły przekrój czy możliwość uzyskania dowolnej formy przy zachowaniu wysokich parametrów wytrzymałościowych.

W tajniki nowego oprogramowania CAD Decor PRO dedykowanego architektom i projektantom wnętrz wprowadził zgromadzonych Marek Krzaczkowski, przedstawiciel CAD Projekt K&A.

O wyjątkowej trwałości i funkcjonalności podłóg laminowanych i winylowych opowiedział gościom Przemysław Witoński, area sales manager marki Pergo. Zwrócił uwagę na modne wzornictwo w segmencie podłóg: dominują obecnie głębokie tekstury odzwierciedlające naturalne drewno, nadające ekskluzywny wygląd matowe powierzchnie oraz idealnie zaprojektowane wzory fug.

Inteligentne rozwiązania na każdym etapie projektowania lub realizowania wnętrza to temat prezentacji Konrada Bieleckiego, lokalnego dystrybutora Fibaro Rzeszów. Omówił on działanie rozwiązań systemu Fibaro, który umożliwia bezprzewodowe sterowanie dowolnym urządzeniem w domu lub mieszkaniu, m.in. bramami, ogrzewaniem, oświetleniem, alarmami, roletami, drzwiami czy oknami.

O designie i wymaganiach technicznych dotyczących scen oświetleniowych mówiła Katarzyna Tworek, przedstawicielka firmy Aurora Technika Świetlna. Dużo miejsca poświęciła również na prezentację designerskich rozwiązań i praktycznych zastosowań poszczególnych elementów oświetlenia w łazience.

Z kolei arch. Konrad Zabiełło zaprezentował możliwości programu Archicad. Omówił szczegółowo możliwości nowoczesnych technologii w codzienności projektanta. Dużo miejsca poświęcił modelowaniu BIM.

Aleksandra Nowocień-Żukowska, Kierownik Działu Marketingu w firmie New Trendy zaprezentowała nowoczesne rozwiązania łazienkowe, które powstały w wyniku perfekcyjnego połączenia dwóch sił: wiedzy z zakresu nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz designu na światowym poziomie. Wiele miejsca poświęciła indywidualnym rozwiązaniom: kabinom na wymiar, systemom szybkiego montażu czy mechanizmom regulacji. Brodziki, meble łazienkowe i ceramika – funkcjonalne i o nowoczesnym designie – to kolejne grupy produktów, z którymi zaznajomiła nas prelegentka. Podkreśliła jednocześnie, że w swoich salonach stawiają na profesjonalną obsługę i fachowe doradztwo, co znacznie ułatwi pracę architektom wnętrz.

Na zakończenie Studia Dobrych Rozwiązań wystąpił Maciej Łobos, prezes zarządu w MWM Building Design Group, MWM Architekci. Szeroko omówił najnowsze projekty wnętrz w nowo budowanym luksusowym hotelu w Krakowie. Opowiadał nie tylko o wzornictwie czy trendach, ale przede wszystkim o wielu sytuacjach, z którymi na co dzień stykają się architekci w swojej pracy zawodowej. Wiele miejsca poświęcił na rozważania o etosie zawodu architekta. Spotkanie zakończyło się gorącą dyskusją na temat codziennych zmagań architektów.

Zapraszamy na przyszłoroczne spotkania oraz forum Dobrego Designu 6.12.2017 r. w Warszawie.

Zapraszamy na przyszłoroczne spotkania oraz forum Dobrego Designu 6.12.2017 r. w Warszawie.

plansza RZESZOW loga 650px.png
plansza RZESZOW loga 650px.png