Sypialnia w stylu loft - pomysły na aranżację

Sypialnia w stylu loft - pomysły na aranżację

Autor: Anna Usakiewicz
29 sie 2019 14:52

Nie wiesz, jak urządzić sypialnię? Podpowiadamy: w loftowym stylu. To łatwiejsze niż myślisz, a efekt – murowany.

Nie trzeba mieć mieszkania wysokiego i przestronnego jak hala fabryczna, by nurt nawiązujący do dawnych budynków przemysłowych wprowadzić pod swój dach. Ciekawą aranżację z motywami loftowymi stworzysz nawet w niedużym pokoju w bloku.

W industrialnym wnętrzu rządzą szarości i biel, dzięki czemu pomieszczenie, nawet o niewielkim metrażu, będzie sprawiało wrażenie przestronniejszego i jaśniejszego. Pomaluj ściany farbą dobrej jakości albo – jeśli chcesz wzmocnić efekt surowości tak charakterystyczny dla stylistyki loftowej – zastosuj beton dekoracyjny. Wybierz prosty model łóżka w naturalnych barwach – może być drewniane, metalowe, z przecierkami, z palet.

Pamiętaj jednak, że sypialnia, choć urządzona minimalistycznie, musi emanować przytulnością. To przecież miejsce, w którym masz się zrelaksować, wypocząć, nabrać sił na kolejny dzień. Tu ma być klimatycznie i przyjemnie.

Wiele wizualnego ciepła i buduarową atmosferę wprowadzą drewno, tkaniny, wiklina. Rattanowy zagłówek łóżka stworzy harmonijne zestawienie z dywanem czy matą, podłogą z postarzonego drewna, prostą drewnianą szafką nocną. Nie zapomnij o poduchach, kapie na łóżko czy kotarze zasłaniającej nocą okna.

Miły, sprzyjający wyciszeniu nastrój wniosą do każdej alkowy świece i lampiony. Pozytywnej energii dodadzą rośliny – najlepiej niewymagające sukulenty czy bukiet z gałązek krzewów w wazonie.
Dodatków nie powinno być wiele. Stawiaj nie na ilość, tylko na wyrazistość i oryginalność. Idealne będą „fabryczne” lampy w drucianych kloszach, czarno-białe grafiki w prostych ramkach. Czasem warto pokusić się o coś naprawdę zaskakującego i designerskiego – jak połyskujące metalem sztuczne poroże (patrz aranżacja na zdjęciu).

Choć w loftach unika się dzielenia przestrzeni, sypialnia jest pomieszczeniem, w którym bardzo ważne jest odizolowanie od innych części domu czy mieszkania. Niezbędne są więc drzwi. Do wyboru masz całą gamę modeli zaprojektowanych specjalnie z myślą o industrialnych wnętrzach, na przykład z linii Loft /Radex firmy 4iQ. Oszczędne w formie, sosnowe drzwi Loft II, z wyraźnymi sękami, posiadają charakterystyczne poprzeczne wzmocnienia stanowiące ciekawą dekorację. Skrzydło można pomalować na kolor korespondujący z barwą szafy, podłogi, łóżka. Inną propozycją są drzwi z jasnego, surowego drewna Loft Z, sęczne, z jedną listwą przecinającą skrzydło w poprzek. Ciekawe modele ze wzmocnieniami w kształcie „X” w dolnej i górnej części (albo tylko w dolnej partii skrzydła) lub z oryginalnym okrągłym przeszkleniem, dodatkowo podkreślą industrialny charakter aranżacji.
Drzwi z linii Loft są przystosowane do systemu przesuwnego, który doskonale wpisuje się w modny przemysłowy trend.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także