5 trendów w sypialni na 2020 rok

5 trendów w sypialni na 2020 rok

Autor: Urszula Tatur
02 kwi 2020 09:29

Na jakie trendy warto będzie zwrócić uwagę podczas aranżacji sypialni w 2020 roku? Oto zestawienie najważniejszych z nich.

Mobilnie i modułowo

Jednym z najważniejszych trendów w sypialni będzie stosowanie sprytnych, modułowych rozwiązań. Oznacza to, że kluczowe stanie się jeszcze dokładniejsze dopasowanie aranżacji do własnych, indywidualnych i wyjątkowych potrzeb – te, jak wiadomo, ewoluują razem z nami, dlatego dobrze, aby aranżacja sypialni mogła się zmieniać wtedy, kiedy będziemy tego potrzebować. O jakich modułowych i mobilnych rozwiązaniach mowa? Przede wszystkim o systemach do przechowywania – regałach i szafach. Ważne, aby wszystkie były na tyle lekkie, by z łatwością można było modyfikować ich układ oraz przestawiać je w różne miejsca sypialni.

Tapety i „ceglane” ściany

Pora na ściany. Kolejnym trendowym elementem w sypialni będą tapety. Poza swoją dekoracyjną funkcją, mają również wzmacniać przytulny klimat pomieszczenia. Oczywiście decyzja o tym, czy tapeta pokryje wszystkie ściany, czy tylko jedną wybraną, zależy od nas i tego, w jaki sposób „czujemy” przestrzeń. Zwracajmy jednak uwagę na ich kolory i wzory, zwłaszcza, jeżeli wprowadzamy je do wnętrz małych sypialni – zbyt wyrazisty kolor i przytłaczający wzór mogą optycznie zmniejszyć pomieszczenie. Drugim trendem, który dotyczy ścian, są cegły lub pokrycia ścian, które je naśladują – jeżeli więc jesteśmy miłośnikami loftowego wystroju wnętrz, warto skłonić się ku temu rozwiązaniu. Pamiętajmy jednak, by zdecydować się wyłącznie na jeden z dwóch rodzajów wykończeń ścian. W przeciwnym razie we wnętrzu sypialni zagości chaos, a jest to pomieszczenie, którego aranżacja powinna charakteryzować się harmonią.

„Rozległe” i tapicerowane wezgłowia

W 2019 roku trendsetterzy wskazywali na wąskie i „filigranowe” zagłówki. W 2020 roku zauważymy w tej kwestii znaczącą zmianę. Modne staną się wysokie, imponujące wezgłowia, które będą zapewniały komfort, a jednocześnie stanowiły ozdobę sypialni. Wybierając łóżko z wysokim zagłówkiem, warto zdecydować się na jeden z kilku rodzajów zdobień. Jeżeli nasza sypialnia ma dostojny angielski lub francuski charakter, najlepiej sprawdzą się głębokie i gęste piki. Jeśli z kolei stawiamy na prostotę, bardzo dobrym rozwiązaniem będą wezgłowia z subtelnymi przeszyciami z wciągami. Jeszcze innym rozwiązaniem będą zagłówki, których forma przypomina kształt tabliczki czekolady. Warto także pamiętać o wezgłowiach, które możemy stworzyć sami z tapicerowanych modułów o różnych kształtach – w tym przypadku mamy całkowity wpływ na wysokość, szerokość i kształt zagłowka, dzięki czemu nasza sypialnia bez wątpienia stanie się wyjątkowa.

Lustrzane elementy

Modnymi elementami aranżacji będą lustra i wszelkiego rodzaju lustrzane elementy – lustra stojące i naścienne, szkatułki oraz ramki na zdjęcia i inne małe elementy dekoracyjne. Strzałem w dziesiątkę okażą się również lustrzane wykończenia mebli – np. wewnętrzna strona drzwi do sypialni oraz drzwi szaf i szafek, stojących w sypialni.

Miękkie i naturalne materiały

Zainteresowanie i ciągła potrzeba wprowadzania do wnętrz inspiracji naturą nie słabną, a wręcz przeciwnie – stają się coraz silniejsze. W sypialni urządzonej w myśl trendów na 2020 rok powinny pojawić się naturalne i przyjemne w dotyku oraz ekologiczne tkaniny – pledy, koce, narzuty, poszwy oraz ozdobne poduszki. Dobór konkretnych materiałów zależy oczywiście od naszego budżetu, natomiast opcji jest przynajmniej kilka. Najbardziej popularne, naturalne tkaniny to len, bawełna, jedwab oraz wełna.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także