Łóżka kontynentalne - co warto o nich wiedzieć?

Łóżka kontynentalne - co warto o nich wiedzieć?

Autor: Justyna Łotowska
07 marz 2022 11:52

Rosnąca popularność hoteli butikowych sprawiła, że zapragnęliśmy, żeby nasze domowe wnętrza zyskały tą samą, wyjątkową atmosferę. Ma to miejsce szczególnie w przypadku sypialni, gdzie łóżko stanowi centralny element pomieszczenia, podobnie jak w pokojach hotelowych. Dlatego też, aby nadać wnętrzu luksusowego klimatu, coraz częściej decydujemy się na łóżko kontynentalne.

Pierwsze skojarzenie z łóżkiem kontynentalnym to niesamowity komfort snu. Do tej pory kojarzony wyłącznie z noclegiem w hotelu, teraz dostępny w zaciszu własnego domu. Łóżka kontynentalne to wygoda i jakość snu, na którą pracuje nie jeden, ale aż dwa materace! Ponadto, bazę łóżka możesz dostosować do swoich potrzeb, wybierając wersję twardą lub miękką. Atutem łóżek kontynentalnych jest także ich wysokość, która jest większa niż w przypadku łóżek standardowych. Dzięki takiej konstrukcji łóżko kontynentalne polecane jest osobom mającym problem z kręgosłupem.

Historia łóżek kontynentalnych rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych, gdzie do dzisiaj cieszą się ogromną popularnością i kojarzą się właśnie z tą częścią globu. Duża skrzynia sprawia, że łóżko kontynentalne nadaje wnętrzu przytulności. Ustawione w centralnej części pomieszczenia sprawi, że każda sypialnia zamieni się w pokój rodem z pięciogwiazdkowego hotelu.

Komentarze

Zaloguj się