PARTNER PORTALU
Nowoczesna sypialnia – wybieramy łóżka tapicerowane

Nowoczesna sypialnia – wybieramy łóżka tapicerowane

Autor: Anna Usakiewicz
24 maj 2016 13:43

Głównym punktem sypialni jest oczywiście łóżko. Producenci mebli oferują wiele różnorodnych rozwiązań, które pozwalają dopasować łoże do wielkości pomieszczenia, gustu domowników oraz stylu, w jakim sypialnia ma być utrzymana.

Większość łóżek dostępnych na rynku to modele drewniane lub drewnopodobne, lubiane przez użytkowników i niezaprzeczalnie ładne. Warto jednak zauważyć, że w asortymencie łóżek dostępne jest jeszcze jedno rozwiązanie – łoża tapicerowane.

Tym, co odróżnia zwykłe łóżka od tapicerowanych jest obecność w tych drugich dodatkowego wypełnienia i obicia. Szkielet łóżka tapicerowanego pokryty jest bowiem warstwą wypełnienia i pokrowcem z tkaniny, skóry naturalnej lub ekologicznej. Zwykle jedynymi elementami łóżka bez obicia, są nóżki lub inne elementy / detale dekoracyjne.

Pełen wachlarz możliwości

Łoża tapicerowane mogą zostać wykonane w dużej liczbie różnych obić – od tkanin przez skóry naturalne po skóry ekologiczne (skaje). Producenci łóżek tapicerowanych, posiadający bogaty próbnik obić, oferują zatem niewyczerpalne źródło inspiracji do sypialni. Rodzaj obicia, jego kolor czy faktura zależą od decyzji użytkowników łoża – dzięki temu każdy zyska unikalny wygląd, będąc jednocześnie w pełni dopasowanym do stylu wnętrza.

Łagodne i miękkie wzornictwo

Tapicerowane łoża odznaczają się odmiennym wyglądem od łóżek klasycznych. Ich bryły zwykle prezentują się niezwykle miękko i przyjaźnie. Brak w nich ostrych kantów i twardych elementów, dzięki czemu łoże sprawia wrażenie niebywale komfortowego. Łagodne kształty tapicerowanego łóżka zachęcają do wygodnego odpoczynku.

Dodatkowe funkcje

Dzięki swojej charakterystyce i budowie łoża tapicerowane mogą zaproponować ich użytkownikom dodatkowe, ciekawe funkcje np. wygodne do podparcia pleców wezgłowie, stolik nocny w funkcji stolika śniadaniowego, opuszczany z wezgłowia blat, pojemnik na pościel dostępny po uniesieniu stelaża, oświetlenie etc. Dzięki takim rozwiązaniom łoże staje się nie tylko wygodnym miejscem do spania, ale umożliwia także przechowywanie pościeli, komfortową pracę na laptopie, czytanie w łóżku czy spożywanie posiłków. Dodatkowe funkcje sprawiają, że tapicerowane łóżko stanie się ulubionym meblem w domu.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także