Piękna sypialnia. Zobacz jak urządzić sypialnię w stylu francuskim

Piękna sypialnia. Zobacz jak urządzić sypialnię w stylu francuskim

Autor: Ewa Kozioł
24 kwi 2022 15:01

W sypialni w stylu francuskim romantyzm przeplata się z elegancją. Taka aranżacja jest spełnieniem marzeń o wykwintnym pięknie, a zmysłowość łączy się w niej ze swobodą. Jak stworzyć taki klimat w swoim wnętrzu? Podpowiadamy i pokazujemy.

1. Pastelowe barwy rozświetlone złotem i srebrem

Subtelność z odrobiną blasku to świetny sposób na wnętrze we francuskim stylu. Beż, pudrowy róż, biel i błękit zachwycą swoją delikatnością. Z dodatkiem metalicznie połyskujących barw nabiorą szykownego charakteru.

2. Łóżko z tapicerowanym zagłówkiem

Królewskie łoże to must-have. Jest gwarancją luksusu każdej nocy i piękna za dnia. Do tej aranżacji proponujemy łóżko kontynentalne z tapicerowanym zagłówkiem (pikowanym lub nie) w subtelnym kolorze.

3. Ludwikowskie meble na kabriolowych nóżkach

Ich cechą charakterystyczną jest reprezentacyjność. Meble, które znaleźć mogłyby się w samym Wersalu, skradły serca miłośników wnętrz w romantycznym stylu. Ich charakterystycznie wygięte nóżki to kwintesencja francuskiego szyku.

4. Kwiaty w wazonie, na poduszkach i na grafikach

Wniosą do sypialni pełną świeżości atmosferę. To dzięki nim w Twojej romantycznej aranżacji zapanuje wiosna.

5. Buduarowy kącik z toaletką

Możesz w nim oddawać się codziennym czynnościom pielęgnacyjnym niczym prawdziwa Francuzka. Na toaletce powinno znaleźć się miejsce na szkatułkę z biżuterią i pięknie zdobione lustro.

6. Ażurowe dekoracje

Takie dodatki wprowadzą do aranżacji szczyptę lekkości i mnóstwo romantyzmu. Będą świetnie komponować się z ozdobnymi formami ludwikowskich mebli.

7. Akcenty w stylu modern

Meble i motywy o barokowym charakterze zestawiamy z elementami wystroju w stylu Modern. Eklektyczna mieszanka da olśniewający efekt.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także