×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Pokój nastolatka. 15 zestawów mebli

Pokój nastolatka. 15 zestawów mebli

Autor: Alicja Pietrowska
22 gru 2015 12:08

Własny, ładny pokój jest niezwykle ważny dla młodego człowieka. To nie tylko miejsce nauki, chwili z książką czy plotek ze znajomymi, ale też azyl, w którym może wypocząć.

Pokój nastolatka to miejsce nie łatwe w aranżacji. Musi spełniać szereg, często różnych potrzeb i to nie tylko użytkowych. Najczęściej urządzają go rodzice, jednak muszą wziąć pod uwagę gust swojej pociechy. I tu może pojawić się konflikt. Rodzicom, zależy przede wszystkim na wygodzie oraz komforcie, nastolatkom - na wrażeniach wizualnych. I nic w tym dziwnego. Nie zapominajmy bowiem, że lada dzień dorastający człowiek zacznie wracać sam ze szkoły. W pokoju będzie pojawiać się coraz więcej koleżanek i kolegów. Cały wystrój musi więc ze sobą idealnie korespondować, zapewniać zdrowy wypoczynek, i co tu kryć - robić wrażenie. 

W pokoju dorastającej pociechy powinny się znaleźć łóżko, szafa i biurko do nauki. To absolutne minimum. Wokół tych sprzętów wykańczamy resztę pokoju. Meble w pokoju dziecka muszą być praktyczne, ale też przytulne. Szczególnie jeśli chodzi o łóżko nie musimy trzymać się standardów. Miejsce do spania powinno być wyjątkowe, ładne i wygodne.  

Szkoła to temat bardzo absorbujący, dlatego kolejnym niezbędnikiem pokoju jest dobre biurko, które pomoże w rozwoju pasji i talentów malarskich, pisarskich czy informatycznych naszej pociechy. W tym kontekście warto zadbać też o to, by w pokoju znalazła się odpowiednia ilość półek i szafek, w których młody człowiek będzie mógł przechowywać swoje skarby.

W pokoju dziewczynki jako uzupełnienie proponujemy toaletkę. Elegancka i ekstrawagancka toaletka to spełnienie marzeń każdej małej elegantki.

Zobacz kolekcje aktualnie dostępne w polskich salonach meblowych.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także