PARTNER PORTALU
Przechowywanie w sypialni: szafy, komody, łóżka

Przechowywanie w sypialni: szafy, komody, łóżka

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
21 sie 2018 11:25

Niezmiernie ważne jest zagospodarowanie sypialni w taki sposób, który ułatwi i umili odpoczynek, a także pozwoli każdego ranka na sprawne i przyjemne przygotowanie się do wyjścia.

Nie tylko architekci wnętrz, ale również lekarze i psychologowie zalecają urządzanie sypialni z zachowaniem zasad harmonii i ograniczenie elementów rozpraszających, bowiem wszystko to przekłada się na jakość nocnego wypoczynku.

Absolutnie niezbędny mebel w każdej sypialni to oczywiście wygodne łóżko, ale pomieszczenie to zwykle pełni też inne funkcje niż tylko miejsca do spania: nierzadko posiada własną łazienkę, przechowujemy w nim odzież i pościel, a każda kobieta stara się wygospodarować przestrzeń na toaletkę. Niektórzy decydują się na zabudowane garderoby w sypialni, ale wybór wolno stojącej szafy posiadającej odpowiednią liczbę wieszaków, półek i szuflad różnej wielkości, ma liczne zalety: nie zmniejszamy pomieszczenia, które ponadto wygląda bardziej elegancko, a ewentualna zmiana wystroju nie wiąże się z uciążliwym remontem.

Wybór mebli z kolekcji zawierającej szereg modułów pozwala dodatkowo na uzupełnianie lub wymianę wyposażenia pasującymi elementami. Nie bez znaczenia jest też dostępność szaf, łóżek i komód o różnych wymiarach. Decydując się na meble wysokiej jakości – zrobione z udziałem naturalnego drewna, perfekcyjnie wykonane z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań, np. otwierane metodą push to open – zapewniamy sobie komfort ich użytkowania. Pojemna komoda z kilkoma szufladami pomieści zapasową pościel, ręczniki albo bieliznę.

Wybierając łóżko warto zdecydować się na model z podnoszonym materacem i schowkiem, w którym umieścimy kołdry i poduszki. Z kolei za drzwiczkami lub w szufladzie szafki nocnej ukryjemy rzeczy, po które często sięgamy, leżąc w łóżku: okulary, leki, chusteczki higieniczne bądź czytane właśnie książki. Wydzielenie w sypialni miejsca do robienia makijażu ma same plusy. Przede wszystkim możemy czynność tę celebrować w spokoju, nie blokując wspólnej łazienki. Także przechowywanie kosmetyków w szufladkach i schowkach toaletki służy im o wiele lepiej niż trzymanie ich w ciepłej, wilgotnej łazience. Wybierając toaletkę z nadstawką, bez trudu pomieścimy w niej nie tylko kosmetyki, ale i akcesoria do pielęgnacji włosów oraz biżuterię.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także