PARTNER PORTALU
Sypialnia dla singla: tak ją urządzisz

Sypialnia dla singla: tak ją urządzisz

Autor: Anna Sołomiewicz
10 cze 2016 15:51

Sypialnia dla singla to prywatne królestwo jednej osoby. Dlatego też można ją urządzić w całości w oparciu o indywidualne gusta. Nie wolno jednak zapominać o aspektach praktycznych.

Mieszkanie większości singli to najczęściej niewielka przestrzeń, którą należy umiejętnie zagospodarować. Ci, którzy dysponują dwoma pokojami, mają nieco łatwiej - sypialnię mogą zaaranżować w osobnym pomieszczeniu. Mieszkający w kawalerkach muszą umiejętnie oddzielić część sypialnianą od strefy dziennej, ale uzyskany efekt wcale nie musi być gorszy. Wystarczy skupić się na tym, co w każdej sypialni jest najważniejsze.

Na miarę potrzeb

Sypialnia w mieszkaniu singla powinna być urządzona tak, by łatwo można było utrzymać w niej porządek. W niewielkim pomieszczeniu wystarczy pozostawić kilka rzeczy nie na swoim miejscu, żeby zaburzyć tak bardzo pożądany ład w sypialni. Osoby mieszkające w pojedynkę zazwyczaj prowadzą aktywny tryb życia. Znalezienie czasu na częste porządki może nie być takie proste.

Warto zadbać o to, by wystrój sypialni był możliwie najlepiej dopasowany do naszego trybu życia. Jeśli w tygodniu spędzamy dużo czasu poza domem, może brakować nam sił, by każdego wieczora przed snem porządkować zalegające na krzesłach i meblach wypoczynkowych ubrania. W takiej sytuacji bardzo przydatna będzie pojemna i funkcjonalna szafa, w której zawsze znajdziemy wystarczającą ilość wolnego miejsca - nawet wtedy, gdy będziemy musieli szybko posprzątać przed niespodziewanymi odwiedzinami naszych znajomych.

Bardzo dobrym rozwiązaniem dla singla będzie dwudrzwiowa szafa przesuwna z dużym lustrem, tak jak np. modele Chicago, Genewa czy Tokyo 5. Bez trudu znajdziemy w niej miejsce na odzież, obuwie i różne dodatki, a lustro zamontowane na drzwiach dodatkowo powiększy optycznie przestrzeń sypialni – radzi Angelika Anusiewicz-Bochenek, ekspert z sieci salonów Agata.

Dla własnej wygody

Jeśli w ciągu dnia nie mamy zbyt dużo czasu na odpoczynek, powinniśmy szczególnie zadbać o odpowiedni komfort snu. Łóżko, które wybierzemy, będzie miało kluczowy wpływ na naszą wydajność każdego dnia. Przy intensywnym trybie życia każda godzina snu jest niezwykle cenna dla naszego organizmu. Dlatego zadbajmy o wygodę i wybierzmy takie łóżko, na którym będziemy w stanie szybko się zrelaksować i porządnie wyspać.

W mieszkaniach dwupokojowych na pewno znajdzie się miejsce na mebel większy niż standardowe łóżko pojedyncze o wymiarach 90x200 cm. Warto zwrócić uwagę na modele o powierzchni spania wynoszącej 140x200 cm. Taka przestrzeń zaspokoi potrzeby nawet tych osób, które miewają niespokojny sen. Łóżka szersze, zaprojektowane z myślą o dwóch osobach, mogą być mało ustawne w mniejszych pokojach i zajmować cenną przestrzeń, którą lepiej przeznaczyć na praktyczną szafkę nocną lub małą komodę.

Coraz więcej łóżek dostępnych jest w dwóch wariantach gabarytowych - 140x200 i 160x200 cm. Tak jest np. w przypadku modeli z serii Linate czy Madras, które są częścią bardziej rozbudowanych kolekcji mebli. Osoby, które urządzają dla siebie kawalerkę, zazwyczaj łączą część wypoczynkową ze strefą sypialnianą i decydują się na sofę lub narożnik z funkcją spania. Nawet jeśli chcemy zdecydować się na mebel mniejszy, warto zadbać o to, by po rozłożeniu powierzchnia spania osiągała podobne wymiary – dodaje ekspert z sieci salonów Agata.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także