Sypialnia na poddaszu: tak ją umeblujesz

Sypialnia na poddaszu: tak ją umeblujesz

Autor: Anna Usakiewicz
23 kwi 2017 09:01

Sypialnia na poddaszu ma wiele zalet – przede wszystkim oddziela nas od toczących się do późnych godzin nocnych rozmów i odgłosów codzienności, a także pozwala na regenerujący sen przy dochodzących zza okna dźwiękach natury.

Dzięki skosom możemy też niebanalnie zaaranżować przestrzeń. Zazwyczaj pomieszczenia na poddaszu są wyższe niż standardowe, dlatego mamy dostęp do większej ilości powietrza. A dodatkowo jeśli umieścimy łóżko pod skosem z oknem, przed zaśnięciem będziemy podziwiać gwiazdy.

W tej sypialni wyjątkowy klimat tworzą meble o ciemnej, głębokiej brązowej barwie. Niepowtarzalny dąb burgundzki, który pokrywa drewniane fronty i korpusy w okleinie naturalnej ładnie koresponduje z tkaniną obiciową i ciemnym szkłem Lacobel. Taka aranżacja pasuje do aranżacji w stylu industrialnym, do szarości i bieli, postarzanej cegły na ścianach i podłogi z polerowanego betonu, do wielkich „przemysłowych” okien i designerskich lamp – żarówek.

Nowoczesne meble o klasycznym rodowodzie sprawiają wrażenie masywnych i ciężkich, ale odpowiednie proporcje geometrycznych form, wprowadzają ład i harmonię opartą na symetrii. Koresponduje z nią perfekcyjne wykończenie łagodnie zaoblonych krawędzi. Gięte uchwyty efektownie zlicowane z frontami szafek nocnych, komody, szafy i toaletki nadają bryłom szczególnej elegancji i wdzięku. Delikatny rysunek słojów drewna o nieregularnych liniach sprawia, że powierzchnie blatów i frontów zyskują dekoracyjną strukturę.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także