PARTNER PORTALU
Szafa na wymiar. 12 przykładowych realizacji. Świetne zdjęcia!

Szafa na wymiar. 12 przykładowych realizacji. Świetne zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
14 wrz 2020 11:12

Łatwo ulec urokowi gotowej szafy, którą możemy zobaczyć na własne oczy i bez problemu wyobrazić sobie w swojej sypialni. Trudniej zwizualizować sobie w pełnej krasie mebel na wymiar, choć decydując się na wykonanie szafy na zamówienie, mamy możliwość samodzielnego doboru każdego z jej elementów. To tylko jeden z argumentów za tym rozwiązaniem, które nierzadko bywa najlepszym wyborem. Kiedy?

Mały metraż

Niewielka przestrzeń sypialni to główna przesłanka decydująca o wyborze szafy na wymiar. Aranżacja pomieszczenia, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota stanowi zwykle spore wyzwanie, bo trudno dobrać meble o idealnych gabarytach. Tymczasem, kiedy nie ogranicza nas narzucony przez producenta rozmiar lub układ mebla, możemy swobodnie aranżować go w dowolnym miejscu nawet niewielkiej sypialni. Elementem, który przemawia na korzyść rozwiązań na zamówienie jest także swoboda w wyborze sposobu otwierania mebla, czyli rodzaju jego drzwi. Jeśli liczymy się z każdym centymetrem, a obok szafy w pokoju musimy jeszcze zmieścić łóżko, praktyczniejsze będą drzwi przesuwne – przekonuje Katarzyna Drabik, ekspert Grupy Komandor. Dzięki nim szafa do małej sypialni nie straci nic ze swojej funkcjonalności. Przesuwające się na boki mebla drzwi, nie zabiorą też wolnej przestrzeni i pozwolą na postawienie w ich bliskiej odległości sypialnianego łóżka. Dodatkowo nie musimy tu iść na kompromis ani kolorystyczny, ani stylistyczny, by do takiej szafy dobrać pasujące łóżko czy szafki nocne. A zachowanie spójnej estetyki jest szczególnie ważne właśnie w niewielkich pomieszczeniach.

Nietypowy kształt

Bywają wnętrza, których nietypowy układ czy wymagający kształt w wielu przypadkach wyklucza wykorzystanie standardowego mebla. I tu też pojawia się pole do popisu dla ekspertów Komandora, którzy w ciągu wielu lat działalności na rynku mebli na indywidualne zamówienie, zabudowali z powodzeniem niejeden nieustawny róg czy niewymiarową przestrzeń. Szafę na wymiar można zaplanować w wąskiej wnęce w przedpokoju, w wysokim mieszkaniu w kamienicy, w miejscu pod schodami albo też – często jako jedyne dostępne rozwiązanie – pod skosem na poddaszu. Bez względu na to, gdzie zdecydujemy się ją postawić, idealnie wpasuje się w otoczenie, by zająć każdy kawałek wolnej przestrzeni, którą trzeba zabudować. Warto pamiętać przy tym, że ponieważ szafa na wymiar – jako mebel zdefiniowany przez użytkownika w każdym detalu: wymiarze, kolorze, specyfice elementów czy wyposażeniu – wymaga precyzyjnego dopasowania do wnętrza. Nie będzie można jej przestawić w dowolne miejsce lub przesunąć przy malowaniu pokoju. Zaletą jest natomiast to, że decydując się na mebel na indywidualne zamówienie, w cenę mamy wliczony montaż oraz transport. W przypadku gotowych rozwiązań jest to zazwyczaj dodatkowo płatne i wymaga zaangażowania czasu i umiejętności odbiorcy, który by sam będzie musiał złożyć mebel według schematu.

Dla indywidualistów

Nasi klienci z każdym rokiem coraz częściej poszukują produktów odpowiadających ich indywidualnym potrzebom i rozwiązujących konkretne problemy, z jakimi się borykają – dzieli się swoimi spostrzeżeniami Katarzyna Drabik z Grupy Komandor. Nie chcą polegać na gotowych projektach, uniwersalnych dla każdego, których nie można zmienić. Dotyczy to niemal wszystkich zakupywanych elementów wyposażenia wnętrza. Nic dziwnego – żyjąc w ciągłym biegu, z narzuconymi schematami postępowania oraz różnego rodzaju procedurami, przynajmniej w domu szukamy spersonalizowanych rozwiązań, dopasowanych do naszej osobowości, stylu życia oraz gustów. Szafa na wymiar idealnie wpisuje się w tego typu oczekiwania, bo jest tworzona od postaw i każdy z jej elementów – od rodzaju i wyglądu drzwi po zabudowę wnętrza: półki, szuflady czy drążki – wybieramy. Z szafą gotową już tak nie jest. Pole manewru jest tu znacznie bardziej ograniczone i zazwyczaj wymaga pójścia na kompromis, bo możliwość modyfikacji jest ograniczona do maksymalnie kilku wariantów. Dotyczy to zarówno konfiguracji wnętrza, jak i kolorystyki. A zatem w przypadku posiadaczy nieustawnych czy niewielkich wnętrz o wyraźnie sprecyzowanych oczekiwaniach funkcjonalnych i gustach stylistycznych, odpowiedź na pytanie: szafa na wymiar czy gotowa – wydaje się być oczywista.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także