×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Urządzamy garderobę

Urządzamy garderobę

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
07 lis 2011 12:23

Wymarzona garderoba to taka, która jest uszyta na miarę naszych potrzeb i upodobań. Dowolność doboru półek, drążków, boksów z szufladami oraz innych praktycznych elementów pomoże nam stworzyć idealne miejsce do przechowywania odzieży.

System kolumnowy Komandor z aluminiowymi profilami. Kolor anoda naturalna, płyta w kolorze limba jasna i limba ciemna. Wycena indywidualna, Komandor.

' title=
fot. Komandor

Nomet oferuje bogatą gamę akcesoriów garderobianych: od koszy i półek na bielizną, poprzez wieszaki na spodnie, aż do półek na buty. Wycena indywidualna, Nomet.

' title=
fot. Nomet

Ideą systemu The Perfect Match jest możliwość jego rozbudowy i dostosowania do zmieniających się wymagań i potrzeb domowników. Cena: ok. 2.300 zł, Elfa.

' title=
fot. Elfa

System zabudowy wnętrz na stelażach aluminiowych pozwala zaprojektować wnętrze garderoby trwałe, ale łatwe w demontażu, dzięki czemu istnieje możliwość jego modyfikacji w zależności od potrzeb. Wycena indywidualna. Woodways.

' title=
fot. Woodways

Garderoba Plus to system wyposażenia mebli garderobianych, którego zastosowanie pozwala na uporządkowanie produktów zgromadzonych w szafie według ich przeznaczenia. Od 188 zł (w zależności od wymiaru i rodzaju kosza), Rejs.

' title=
fot. Rejs

Zintegrowany system Laurastar – żelazko i deska do prasowania w jednym. Laurastar, www.laurastar.pl System Indeco pozwala na indywidualne rozplanowanie przestrzeni w szafie czy garderobie oraz dopasowanie jej wyposażenia do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Cena: od ok. 2.000 zł, Indeco.

' title=
fot. Indeco
5 zasad urządzania garderoby
' title=
1. Miejsce na garderobę należy przewidzieć już na etapie projektu domu czy mieszkania. Jest to odpowiedni moment na podjęcie decyzji, jak obszerna ma być i w którym miejscu w domu powinna być umiejscowiona. Szczegółowy projekt najlepiej przygotować w momencie wykańczania wnętrza.
2. Zazwyczaj garderobę lokalizuje się w miejscu ogólnodostępnym, tak aby wszyscy domownicy mieli do niej swobodny dostęp. W domach jednorodzinnych dobrze aby była na tym samym piętrze co sypialnie. Dzięki temu unikniemy porannego biegania między piętrami, w celu wybrania ubrań.
3. Należy pamiętać, że dobrze zaplanowane półki i szuflady pomogą utrzymać porządek i ułatwią korzystanie z pomieszczenia. W każdej garderobie należy umieścić półki do układania ubrań, szuflady na bieliznę oraz drążki na wieszaki, najlepiej na dwóch wysokościach – na rzeczy krótsze (koszule, marynarki) i dłuższe (np. sukienki i płaszcze).
4. Często garderoba jest pomieszczeniem, w którym nie ma okna, dlatego warto zwrócić uwagę na odpowiednią wentylację: należy umożliwić swobodny przepływ powietrza. Oświetlenie garderoby nie powinno być za mocne. Wystarczy kilka świateł punktowych, aby można było znaleźć konkretną rzecz.
5. Bardzo ważne są dodatkowe akcesoria, które pomogą przechowywać rzeczy i ułatwią korzystanie z pomieszczenia. Warto w garderobie mieć wysuwane kosze, dzięki którym łatwo można znaleźć rzeczy. Ponadto dobrze jest mieć wieszak na krawaty, który zapobiega ich plątaniu, uchwyt na żelazko i wygodny stojak na buty.
 
Michał Brzeziński, projektant w firmie Indeco wwwindeco.pl

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także