×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Wygodna sypialnia - jak wyspać się dobrze latem?

Wygodna sypialnia - jak wyspać się dobrze latem?

Autor: Anna Usakiewicz
Dodano: 11 lip 2016 08:24
Zaktualizowano: 13 lip 2016 08:44

Wygodny materac, dobra ochrona przed światłem - to główne czynniki decydujące o jakości naszego snu i wypoczynku. Nie bez znaczenia jest także odpowiednia aranżacja sypialni.

Po wielogodzinnym śnie nadal da się odczuć zmęczenie. To typowa przypadłość dzisiejszych,
obfitujących w duże tempo – czasów. Mimo komfortu wypoczynku odczuwalnym jest znużenie i brak energii. Niekoniecznie jest to oznaką problemów zdrowotnych. Może wystarczy zmienić pewne
nawyki, które są wykonywane automatycznie przed snem? Co należy, a czego trzeba wyrzekać się przed podróżą do krainy Morfeusza? 

Unikaj przed snem

Zanim organizm zapadnie w błogi sen – warto dać mu chwilę wytchnienia i wyciszyć się. Na pewno podczas tej czynności nie będą pomocne urządzenia mobilne. Każdorazowo podnoszony telefon i sprawdzanie mediów społecznościowych lub wiadomości – napawa organizm lękiem i dostarcza mu stresu. Próba odpoczynku przy serialu z laptopa również nie odniesie sukcesu. Kiedy oczy zostaną potraktowane światłem z monitora przez dłuższy czas nie będą mogły się odpowiednio zregenerować. Dlatego godzinę przed zaśnięciem należy dać wytchnienie nie tylko naszym nerwom.

Nie jest wskazanym objadanie się na noc. Obfity posiłek, który spożyjemy zaraz przed zaśnięciem może w skuteczny sposób przeszkadzać nam w nocy. Pamiętajmy o kolacji jedzonej do godziny 18:00 oraz – jeśli po tym czasie odczujemy głód – o zaopatrzeniu się w lekkie przekąski, które zaspokoją łaknienie np. orzechy.

Korzystaj i wysypiaj się

Przed udaniem się na spotkanie z Morfeuszem dobrze jest przeczytać kilka kartek książki lub
zaserwować organizmowi dawkę kojącej muzyki. Obie formy relaksu są bardzo skuteczne i pozwalają skierować myśli na pozytywne tory. W podobny sposób działa sesja jogi przed snem. Ta, nie tylko wycisza umysł, lecz takie uspokaja ciało. Odpowiednie rozciągnięcie po dniu spędzonym za biurkiem w pracy idealnie odciąży kręgosłup oraz nadwyrężany odcinek szyjny. Osoby, które chcą codziennie budzić się wypoczęte powinny ustalić sobie stałą ilość godzin snu. Rwany i dawkowany w niewielkich ilościach czas na sen potrafi wybić organizm z rytmu dobowego, a odsypianie na tzw. „zapas” nigdy nie przynosi rezultatów. Budzimy się wówczas jeszcze bardziej zmęczeni. Optymalny czas snu powinien wynosić od 6 do 8 godzin na dobę. Ten czas warto poświęcić na efektywny wypoczynek i mieć pewność, że wykorzystujemy go w 100%. Zdecydowanie o komfort snu zadba odpowiednio wywietrzone pomieszczenie, błoga cisza w sypialni oraz dobrze dobrany do potrzeb śpiącego materac.

Niezastąpionym towarzyszem w podróży do krainy Morfeusza jest Odys od Fabryki Materacy Janpol. Dlaczego to idealny kompan? W jego wnętrzu znajdują się sprężyny kieszeniowe typu multipocket.
Oznacza to, że produkt wypełnia ok. 500 sprężyn/m 2 . Dzięki temu materac jest czuły na nacisk i dba o wyjątkowy komfort snu. Kieszeniowe sprężyny są otulone z obu stron płytami latekstu o grubości 4 cm. Produkt posiada 7 stref komfortu, w co powoduje, że materac idealnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa zapewniając prawidłowe jego podparcie. Takie indywidualne podejście do tematu snu lubi każdy miłośnik krainy Morfeusza.

Połączenie tych aspektów w jednej sypialni sprawi, że każdy nocny podróżnik codziennie będzie budził się z uśmiechem i wyrobi w sobie wiele pozytywnych nawyków, które zdecydowanie polepszą jego samopoczucie.

Źródło: Janpol

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także