Zabudowa w sypialni. 15 pomysłów do małych i dużych wnętrz

Zabudowa w sypialni. 15 pomysłów do małych i dużych wnętrz

Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
04 maj 2015 10:19

Jedni mają dużo ubrań, a inni z kolei wiele uniwersalnych zestawów, dobrych na każdą okazję. Dziś prezentujemy pomysły na przechowywanie w sypialni - w tej małej i dużej.

Nie każdy ma w domu czy mieszkaniu osobne pomieszczenie na garderobę. Odzież przechowujemy więc z reguły w przedpokoju, salonie i oczywiście w sypialni. I właśnie dlatego tak ważne jest przystosowanie pokoju sypialnego do pełnienia tej funkcji.

Porządek w sypialni nie tylko wpływa na ogólną estetykę wnętrza, ale też pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na skompletowanie garderoby, co jest ważne szczególnie rano, gdy każda sekunda jest cenna. Najlepszym rozwiązaniem będzie przestronna szafa lub zabudowa z drzwiami przesuwnymi, wyposażona w półki, przegródki oraz wieszaki. W dużej szafie nie powinno także zabraknąć miejsca na dodatkowe elementy pomocne w segregacji niewielkich rzeczy, takie jak pudełka bądź kosze wiklinowe.

Nie każdy jednak może pozwolić sobie na umieszczenie w sypialni dużej szafy. Nie oznacza to jednak, że mała sypialnia nie może pełnić funkcji przechowywania. Niewielka zabudowa, często wzbogacona o szafki górne to praktyczne rozwiązanie, które pomoże uporządkować w sypialni chociaż część garderoby.

W naszej galerii znajdziecie ciekawe pomysły projektantów wnętrz, odpowiednie do małych i dużych sypialni, na poddaszu lub parterze. Może któryś z projektów okaże się rozwiązaniem idealnym do waszej sypialni?

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także