Zagłówek w sypialni. 20 świetnych pomysłów. Piękne projekty sypialni!

Zagłówek w sypialni. 20 świetnych pomysłów. Piękne projekty sypialni!

Autor: Ewa Kozioł
04 lis 2022 14:46

Zagłówek może być piękną dekorację ściany za łóżkiem w sypialni. Do wyboru masz wiele różnych kolorów i samych wykończeń. Na co więc się zdecydować? Zobacz 20 pomysłów na zagłówek w sypialni z polskich domów i mieszkań.


  • Garść inspiracji i pomysłów na modny oraz wygodny zagłówek w sypialni. 
  • Do sypialni możesz wybrać gotowe łóżko z wezgłowiem zintegrowanym z ramą bądź bez. Ciekawą opcją jest jednak wykonanie zagłówka łóżka na wymiar
  • Ciekawym pomysłem są zagłówki sięgające samego sufitu. W tym wydaniu pełnią także funkcję dekoracyjną, a dzięki nim wnętrze wygląda na wyższe.

Łóżko to najważniejszy mebel w sypialni, a istotnym jego elementem jest zagłówek. Wezgłowie wpływa realnie na komfort odpoczynku, stanowiąc praktyczną podporę dla głowy i kręgosłupa. Jest także stylowym dodatkiem do wnętrza i może pełnić funkcję dekoracyjną. 

Szary zagłówek łóżka w nowoczesnej sypialni. Projekt wnętrza i zdjęcie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Gotowe łóżko z zagłówkiem, zagłówka łóżka na wymiar

W sklepach dostępnych jest bardzo wiele różnych modeli łóżek. Możesz wybierać spośród oferty gotowych mebli z wezgłowiem zintegrowanym z ramą bądź bez w wielu kolorach czy wykończeniach. Ciekawą opcją jest jednak wykonanie zagłówka łóżka na wymiar – po to rozwiązanie często sięgają architekci wnętrz, projektując przestrzeń dopasowaną do potrzeb i oczekiwać konkretnych właścicieli. Bez względu, na to który wariant wybierzesz, zawsze warto pamiętać o zachowaniu odpowiedniej wysokości zagłówka. Przyjmuje się, że wysokość łóżka wraz z wezgłowiem powinna mieścić się w przedziale 90 – 125 cm, a optymalna wartość to około 110 cm.

Tapicerowany zagłówek jest piękną ozdobą sypialni. Projekt wnętrza: Joanna Nawrocka, JN Studio Joanna Nawrocka. Fot. Łukasz Bera

Zagłówek łóżka do małej sypialni

Rama bez zagłówka to sprawdzony pomysł stosowany w niewielkich pomieszczeniach. Mebel pozbawiony jest wystających elementów, możemy maksymalnie dosunąć go do ściany, a w efekcie zaoszczędzić niezbędne centymetry. Całość wzbogacamy dodatkowo na przykład o tapicerowane panele ścienne, które pełnią także rolę efektownej okładziny ściennej.

Zagłówek łóżka w białym kolorze w przytulnej, małej sypialni. Projekt i zdjęcie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Zagłówek sypialni: duży wybór

• Wezgłowia łóżek – na wzór rozwiązań hotelowych – coraz częściej przybierają postać funkcjonalnej zabudowy. Dotyczy to w szczególności większych pomieszczeń.

• Zagłówek możemy zintegrować z drewnianym panelem zamontowanym na całej szerokości ściany, wyposażonym w szafki nocne, półki czy oświetlenie LED. Taka zabudowa wpływa również na optykę wnętrza – sprawia, że pomieszczenie wydaje się szersze.

• Ciekawym pomysłem są zagłówki sięgające samego sufitu. W tym wydaniu pełnią także funkcję dekoracyjną, a dzięki nim wnętrze wygląda na wyższe.

Projekt i zdjęcie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Zagłówek dopasowany do stylu sypialni

Większość zagłówków jest tapicerowana, miękka i komfortowa. Najczęściej stosowanym materiałem jest aksamit oraz grubsze i przyjemniejsze w dotyku tkaniny. Jednak możliwości są niemal nieograniczone – w zakresie tekstyliów, form i kolorystyki. 

W pomieszczeniach urządzonych w stylu japandi sprawdzą się miękkie, wpływające na zmysły materiały i przytulne barwy ziemi. W industrialnej sypialni możemy zdecydować się na zagłówek z aluminiowej siatki – z dodatkiem paneli drewnianych – i wysokie poduchy. Gdy zależy nam na wyciszeniu wnętrza, dobrym pomysłem będą tapicerowane panele o właściwościach akustycznych.

Zobacz także Nowoczesne wnętrze. Szary salon z białą kuchnią. Piękne mieszkanie dla rodziny!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także