Ściana za łóżkiem w sypialni. Te kolory sprzyjają wypoczynkowi

Ściana za łóżkiem w sypialni. Te kolory sprzyjają wypoczynkowi

Autor: Urszula Tatur
20 marz 2021 13:17

Nic nie sprzyja wypoczynkowi bardziej niż chłodne kolory ścian. Błękity, granaty, zielenie i szarości w sypialni wprowadzą atmosferę błogiego relaksu. Wystarczy zastosować je na jednej ze ścian, np. za wezgłowiem łoża.

Sypialnia jest miejscem szczególnym w naszym domu czy mieszkaniu. To tutaj regenerujemy siły w nocy i to tu każdego poranka rozstrzyga się, z jaką energią wejdziemy w nowy dzień. To przestrzeń, która jest bardzo intymna - tworzy ramę dla naszych porannych i wieczornych rytuałów, tuli nas do snu i z niego wybudza. Najlepiej, jeśli moglibyśmy przeznaczyć na nią pokój w miarę oddalony od strefy dziennej. To zagwarantuje nam intymność.

Wyposażenie w sypialni

Wyposażenie w sypialni powinno być raczej oszczędne, by nas nie rozpraszać. Poza łóżkiem i stolikami nocnymi, najbardziej newralgicznym meblem jest szafa lub komoda do przechowywania. Coraz częściej zamiast nich stosuje się jednak zabudowę od ziemi do sufitu, która buduje jedną, spójną płaszczyznę, czasem zrytmizowaną np. poprzez zastosowanie ciekawych frontów. Jest wygodna, funkcjonalna i kompleksowo rozwiązuje problem.

Kolor ścian w sypialni

Same kolory odgrywają decydującą rolę w odbiorze wystroju wnętrza. Wpływają one na nastrój oraz samopoczucie domowników, a także przesądzają o indywidualnym charakterze sypialni. Do tego pomieszczenia dedykowane są kolory z chłodnej palety barw. Zieleń to kolor spokoju oraz równowagi. Doskonale sprawdzi się na ścianie za wezgłowiem łoża. Można przemycić go do pomieszczenia także pod postacią dekoracyjnych poduszek czy zasłon. Błękit przynosi ukojenie, dlatego sprawdzi się w miejscach odpoczynku. Wykorzystaj go w aranżacji sypialni, łącząc z barwami takimi, jak: szary, brązowy, biały czy beżowy.

Polecamy w serwisie: Ściana za łóżkiem w sypialni. Najlepsze pomysły, świetne zdjęcia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także