PARTNER PORTALU
Ściany w sypialni: 12 modnych pomysłów. Zobacz piękne zdjęcia!

Ściany w sypialni: 12 modnych pomysłów. Zobacz piękne zdjęcia!

Autor: Ewa Kozioł
24 wrz 2020 09:22

Jak wykończyć ściany w sypialni? Wybrać farbę czy tapetę? A może lepsza będzie cegła? Zobaczcie jakie rozwiązania do sypialni wybrali polscy projektanci.

Ściany w sypialni powinniście wykończyć ładnie. Warto poszukać ciekawych inspiracji i pomysłów, bo dzięki nim możemy w swoim miejscu do spania i odpoczynku, stworzyć fajny klimat. Możemy mu też nadać indywidulny charakter. 

Jakie materiały sprawdzą się na ścianach w sypialni? Praktycznie wszystkie. Najważniejsze jest bowiem ich odpowiednie zastosowanie we wnętrzu. Możecie pomalować ściany farbą na przykład wykorzystując jeden kolor, ale w różnych odcieniach. Ścianę za łóżkiem możecie wówczas wykończyć ciemniejszym kolorem, niż pozostałe, dzięki czemu będzie mocnym, ciekawym elementem w sypialni. Farby dostępne są w szerokiej palecie barw, więc wybór jest ogromny. Pamiętajcie tylko, aby w sypialni w nadmiarze unikać intensywnych kolorów, a z kolei w małych przestrzeniach bardzo uważnie i z dużym wyczuciem stosować ciemne kolory. 

Ściany w sypialni możecie również wykończyć tapeta. Dobrze sprawdzą się w tej roli spokojne, subtelne wzory oraz te bardziej dynamiczne. A że wybór tapet dostępny w ofercie producentów jest dość spory, nie powinniście mieć większych problemów ze znalezieniem czegoś ciekawego do małych, jak i dużych sypialni. Tapetą warto wykończyć jedną ścianę na przykład za łóżkiem. Wykończenie jednej ściany lub nawet tylko jej fragmentu to świetny pomysł także, jeśli chcecie w sypialni zastosować cegłę lub drewno. To materiały, którymi coraz odważniej dekorujemy ściany. I dobrze! Bo prezentują się bardzo ładnie. Ścianę za łóżkiem możecie też wykończyć tapicerowanym zagłówkiem, który nada wnętrzu przytulności. Jego kolorystykę dopasujcie do wszystkich poostałych elementów w aranżacji sypialni. 

Polecamy także Ściany w sypialni: 10 pomysłów na tapetę. Zobacz zdjęcia

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także