×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Jak zapewnić sobie dobry sen latem? Sprawdź koniecznie!

Jak zapewnić sobie dobry sen latem? Sprawdź koniecznie!

Autor: Ewa Kozioł
28 cze 2021 13:18

Zmian pościeli to idealny pomysł na lepszy i bardziej wygodny sen latem. Ta niewielka zmiana sprawi, że ciepłe i przytulne, zimowe łóżko, stanie się rześkie, nawet w najbardziej upalne noce. Sprawdź, jakie korzyści niesie za sobą zmiana pościeli.

Przykrywanie się kołdrą jest częścią rutyny przed snem. Miękka faktura materiału w kontakcie z naszą skórą uspokaja i pozwala poczuć się komfortowo. Kołdra pomaga również regulować temperaturę ciała, gdy dochodzimy do fazy snu REM (faza ruchu gałek ocznych). Podczas niej pojawiają się marzenia senne, dochodzi do całkowitego rozluźnienia mięśni i spadku ciepłoty ciała. Stajemy się bezbronni i zależni od czynników zewnętrznych odpowiadających za wygodę i komfort snu – temperatury pokoju, materaca, kołdry, poduszki, odzieży. W związku z tym, ciężka, puchowa kołdra jest ostatnią rzeczą, której potrzebujemy, gdy słupek rtęci rośnie.

Dlaczego warto wymieniać kołdrę na lato?

Lekkie, letnie przykrycie poprawia jakość i komfort snu. Dzięki właściwościom odprowadzania wilgoci reguluje temperaturę ciała, zapewniając chłód i spokojny nocny odpoczynek. Zmiana kołdry sprawi, że będziemy wstawać wypoczęci i pełni energii.

– Utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała jest niezbędne do zapewnienia dobrego snu. Okres letni
w naszym klimacie jest nieprzewidywalny. Na zmianę występują upalne i chłodniejsze noce. Warto postawić na kołdrę, która sprawi, że nie przegrzejemy się, ale również nie zmarzniemy. Dlatego,
w okresie letnim szczególnie rekomendujemy kołdry Alvsbyn i Soft Line Interfacing, które doskonale  odprowadzają wilgoć, co pozwala uniknąć przegrzania i pocenia się – mówi Beata Przybylak, ekspert marki Wendre.

Jakie są główne korzyści letniej kołdry?

Ich główną zaletą jest niewielka waga i objętość. Letnie kołdry można spokojnie zmieścić do bagażu podręcznego i zabrać na wyjazd na działkę, kamperem lub pod namiot. Po rozpakowaniu zwiększają swoją objętość nawet trzykrotnie. Są również wygodne, ze względu na właściwości pielęgnacyjne. Pranie pościeli jest szczególnie istotne latem, gdy intensywniej się pocimy. Kołdra wchłania więcej wilgoci i szybciej się brudzi, przez co wymaga częstszego odświeżania i prania. Lekkie, letnie kołdry znacznie łatwiej uprać niż puchowe. Co więcej, z łatwością mieszczą się w pralkach automatycznych
i szybciej schną. Ma to ogromne znaczenie dla alergików. Czyste kołdry są wolne od roztoczy, kurzu, pyłków i innych alergenów.

Podsumowując, zmiana kołdry na lato jest niezbędna do zapewnienia odpowiedniej cyrkulacji powietrza podczas snu. Dzięki przewiewności i lekkości skutecznie odprowadzają wilgoć i ułatwiają zachowanie czystości. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także