PARTNER PORTALU
Nowoczesna sypialnia - sposoby na idealny odpoczynek

Nowoczesna sypialnia - sposoby na idealny odpoczynek

Autor: Anna Usakiewicz
05 cze 2019 12:54

Oto kilka innowacyjnych rozwiązań do sypialni, dzięki którym twój wypoczynek będzie zdrowszy.

Zdrowy sen jest jak lekarstwo – zwiększa wydajność, dodaje energii i poprawia nastrój. Tymczasem, jak podkreśla Beata Przybylak, ekspert marki Wendre, stres, tempo życia i nadmiar obowiązków znacznie obniżają jakość odpoczynku. Co możemy więc zrobić, by nasz sen był bardziej komfortowy?

- Współczesny sposób życia nie sprzyja jakości naszego snu. Pracujemy coraz więcej, śpimy krócej i gorzej – na niewygodnych łóżkach, w niedobranej do naszych potrzeb pościeli lub w źle urządzonej sypialni. Z tego powodu wielu z nas skarży się na spadek formy, zmęczenie i niedospanie. Dlatego też coraz częściej dzisiejsza technologia proponuje rozwiązania, które mają nam ułatwić zasypianie i zapewnić higieniczny sen. Oto kilka innowacyjnych sposobów, dzięki którym nasz odpoczynek będzie zdrowszy i bardziej komfortowy – mówi Beata Przybylak.

Nawilżacze powietrza sprzyjają wypoczynkowi

Zbyt suche powietrze w sypialni negatywnie odbija się na naszym zdrowiu i odpoczynku – podrażnia gardło, potęguje problemy z cerą czy wywołuje kaszel. Jeśli w nocy często odczuwamy te symptomy, warto pomyśleć o nawilżaczu powietrza, który utrzyma w pomieszczeniu odpowiednią dla zdrowia wilgotność. Przy wyborze urządzenia kierujmy się takimi parametrami jak: powierzchnia nawilżania, pojemność zbiornika i wydajność parowania.

Kołdry probiotyczne - rozwiązanie dla alergików i miłośników zwierząt

Linia kołder i poduszek Probiotycznych powstała z myślą o rosnących potrzebach osób cierpiących na różnego rodzaju alergie oraz tych, którzy cenią zdrowy i higieniczny sen. Pościel ta łączy w sobie nowoczesną technologię z naturą. Dzięki umieszczonym w tkaninie mikrokapsułkom z zamkniętymi w środku bakteriami probiotycznymi (uwalnianymi podczas ruchu ciała) w naturalny sposób oczyszczają kołdrę i poduszkę z alergenów.

W przeciwieństwie do substancji biobójczych, które zabijają wyłącznie mikroorganizmy, probiotyki naturalnie zwalczają roztocza poprzez redukcję ilości ich odchodów, czyli źródła wielu alergii i problemów zdrowotnych.

Inteligentny budzik

Współczesna technologia sprzyja osobom ceniącym zdrowy sen, i tym , którzy nie lubią być budzeni głośnym, często uciążliwym dźwiękiem alarmu. Z myślą o nich powstał inteligentny budzik wibrujący. Do budzenia nie wykorzystuje on hałasu, a wibracje. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy być spokojni, że nie wybudzimy śpiącego obok partnera czy małego dziecka. Wibrujący budzik sprawdzi się również wśród osób niedosłyszących i niesłyszących.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także