×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Przytulna sypialnia. 12 pomysłów na modne wnętrze

Przytulna sypialnia. 12 pomysłów na modne wnętrze

Autor: Urszula Tatur
03 wrz 2021 12:31

Jesień to idealny moment, aby nieco rozgrzać nasze sypialnie i wprowadzić do nich ciepły, przytulny nastrój. Podpowiadamy, jak to zrobić!

Miękkie dywany

W przytulnej sypialni nie może zabraknąć miękkich tkanin. W pierwszej kolejności warto wybrać nowy dywan. Powinien on pasować do stylu wnętrza i współgrać kolorystycznie z firankami, ścianami czy aranżacja łóżka. Jeśli w sypialni dominują kremowe barwy, dywan może mieć różne odcienie brązów, beżów oraz bieli. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się również dywany w kolorach szarości oraz granatu, które sprzyjają wypoczynkowi.

Kolorowe poduszki

Kolejnymi dodatkami niezbędnymi w przytulnej sypialni są miękkie poduszki. To ozdoby tak uniwersalne, że możesz je wykorzystać niemal w każdej aranżacji. Możesz dowolnie łączyć wzory i kolory. Nie ma też ograniczeń co do liczby poduch na łóżku - im więcej, tym lepiej! Dzięki nim bowiem nawet prosta jednokolorowa sypialnia będzie wyglądała ciekawiej, a całe wnętrze nabierze bardziej przytulnego charakteru.

Dekoracje okna

W stworzeniu przytulnego wnętrza sypialni pomogą również firany czy zasłony. W tym przypadku najlepiej wykorzystać długie firany i zasłony sięgające samej podłogi. Dobrze prezentują się też lekkie woalowe tkaniny oraz nieco cięższe zasłony utrzymane w ciepłych kolorach – złocie, brązach i beżach. Jeżeli zaś masz sypialnie urządzoną w chłodnych barwach, sięgnij po szarości, ulubiony odcień niebieskiego, czy zieleń.

Nastrojowe oświetlenie

Odpowiedni dobór lamp stworzy przytulny nastrój i podkreślisz styl wnętrza. Obecnie do wyboru jest naprawdę wiele modeli. W sypialni warto postawić m.in. na lampy stołowe, które mogą dawać zarówno światło przytłumione, jak i kierunkowe. Jeśli lubisz czytać przed snem, zdecyduj się na lampkę nocną umiejscowioną tuż przy łóżku. Dodatkowo możesz zdecydować się na lampę wiszącą, która z pewnością jest równie praktycznym rozwiązaniem. Możesz ją potraktować jako główne oświetlenie wnętrza.

 

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także