12 stylowych i przytulnych sypialni. Pomysły na aranżację!

12 stylowych i przytulnych sypialni. Pomysły na aranżację!

Autor: Justyna Łotowska
30 maj 2022 15:55

Jak urządzić nowoczesną sypialnię? Mamy dla was 12 pięknych aranżacji i krótki poradnik, o czym nie zapomnieć, aranżując sypialnię.

Sypialnia to, obok salonu, najważniejsze pomieszczenie w każdym domu i mieszkaniu. To właśnie od aranżacji tego wnętrza zależy samopoczucie właścicieli nieruchomości. Czym się kierować przy urządzaniu sypialni? W królestwie snu i relaksu powinna panować zarówno designerska przytulność, jak i funkcjonalne ciepło.

Kolor i styl, czyli aranżacyjne pierwsze skrzypce w sypialni

Wbrew pozorom, w każdej sypialni najważniejszą rolę odgrywa nie tylko łóżko, ale przede wszystkim odpowiednia paleta występujących w pomieszczeniu barw. To właśnie od wybranych kolorów będzie bowiem zależeć to, w jakim nastroju będziemy zasypiać i budzić się. Wnętrzarscy pasjonaci słusznie stawiają w królestwie snu i relaksu na jasne odcienie szarości, beż, biel, kolor piaskowy, błękit, miętę czy pudrowy róż. Dzięki temu we wnętrzu panuje pozytywny klimat, a do tego przestrzeń wydaje się większa i przytulniejsza.

Co jest ważne poza kolorem – styl pomieszczenia. Design sypialnianej strefy prywatnej powinien być spójny z resztą mieszkania, jednak warto pamiętać o tym, by panujący tu klimat wpisywał się również w indywidualne preferencje jej właścicieli. Style, które powinny zainteresować wielbicieli spokojnych motywów, to przede wszystkim klimat minimalistyczny czy też skandynawski – prawdziwe oazy spokoju i przemyślanej funkcjonalności.

Dodatki - wybierz je, by sypialnia była przytulniejsza

Tego typu wnętrza zdecydowanie sprzyjają naładowaniu baterii na kolejny, intensywny dzień. Choć nie można zapomnieć również o dodatkach. W sypialni powinno znaleźć się kilka dekoracyjnych źródeł światła, takich jak lampy i klimatyczne kinkiety. Nie można zapomnieć również o tekstyliach, a więc kolorowych poduszkach, miękkich narzutach na łóżko, delikatnych firankach i grubych zasłonach. Dopełnieniem klimatu będzie również dywan, który, dzięki swojej miękkości, uprzyjemni leniwe poranki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także