PARTNER PORTALU
Aranżacja sypialni: 4 kroki do dobrego snu

Aranżacja sypialni: 4 kroki do dobrego snu

Autor: Katarzyna Masłowska
07 gru 2017 11:03

Na jakość snu składają się cztery główne elementy: wygodny materac, ciepła, lekka kołdra, miękka poduszka oraz właściwe warunki w sypialni. Odpowiednie ich połączenie ma wpływ na zdrowy i komfortowy sen. Podpowiadamy jak sprawić, aby sypialnia stała się miejscem idealnego wypoczynku.

Po pierwsze materac

Wybór materaca to dla niektórych poważny problem, bo w jaki sposób wybrać ten jedyny, spośród tysięcy propozycji dostępnych na rynku? Najistotniejsze jest to, aby nasz materac stanowił odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Z tego względu powinien być on dopasowany do wzrostu oraz wagi ciała. Dobrze dobrany materac powinien idealnie dopasowywać się do naturalnych krzywizn kręgosłupa.

Warto pamiętać, że w przypadku osoby lekkiej materac powinien być bardziej miękki, zaś w przypadku osoby o cięższej budowie ciała – twardszy. Innym wyznacznikiem poza budową ciała, jest pozycja przyjmowana podczas snu. Osoby śpiące na boku powinny korzystać z elastycznego materaca, dopasowującego się do ciała, który spowoduje zagłębienie się ramion i bioder oraz podtrzymanie w linii prostej kręgosłupa. Kiedy zasypiamy na brzuchu lub na wznak powinnyśmy wybrać twardsze modele.

Po drugie kołdra

Zastanówmy się, jaka powinna być idealna kołdra. Rozmiar to pierwsza rzecz, na którą należy się zdecydować. Kołdra w rozmiarze 155x200 cm będzie odpowiednia na łóżko z pojedynczym materacem, natomiast 220x200 cm sprawdzi się w przypadku dużego małżeńskiego łoża.

Kolejnym elementem jest poszycie, czyli materiał, z którego jest kołdra oraz jej wypełnienie. Oczywiście nie chcemy żeby w nocy było nam zimno, ale przegrzanie organizmu też nie wchodzi w grę, dlatego kołdra powinna być dostosowana do temperatury panującej w sypialni, ale także do tej za oknem.

Zobacz także: 5 pomysłów na przytulną sypialnię

Która kołdra przyniesie nam najlepszy sen zimą? To taka, która niezależnie od temperatury panującej
w sypialni natychmiast nas ogrzeje. Efekt ten jest możliwy dzięki zastosowaniu innowacyjnych włókien THERMO MD, którymi wypełniono kołdry Szybko Ciepło od Wendre. Włókna te zawierają naturalne minerały, które przekształcają ciepło ciała w energię podczerwieni i odbijają ją błyskawicznie w stronę ciała sprawiając, że ciepło pod kołdrą pojawi się do 3 razy szybciej niż pod standardową kołdrą.

Po trzecie poduszki

Wielkość oraz ilość poduszek na łóżku to kwestia indywidualna. Niezależnie od wielkości, poduszka powinna spełniać swoją podstawową funkcję: podtrzymanie głowy, szyi i ramion w odpowiedniej pozycji. Dlatego tak istotne jest to z jakich materiałów poduszka została uszyta i czym jest wypełniona.

Dla poczucia maksymalnej miękkości podczas snu najlepiej zastosować poduszkę, która łączy w sobie wygodę oraz miękkość. Projektanci marki Wendre stworzyli nadzwyczajnie puszystą i elastyczną poduszkę Szybko Sen, która zapewnia swoją miękkość innowacyjnemu wypełnieniu puchem poliestrowym. Za jego sprawą, poduszka Szybko Sen jest wyjątkowo delikatna i sprężysta.

Osoby cierpiące na dolegliwości związane z bólem kręgosłupa powinny rozważyć sen na ergonomicznej poduszce, zaprojektowanej z myślą o spiętych barkach i bólach w kręgach szyjnych. Poduszka ergonomiczna poprawia przepływ krwi, pomaga rozluźnić stawy oraz pozwala zrelaksować całe ciało.

Specjalnie wyprofilowane zagłębienie ma na celu prawidłowe ułożenie kręgosłupa podczas wypoczynku oraz snu. Termokurczliwa pianka tzw. „memory”, z której wykonano ergonomiczną poduszkę marki Wendre, reaguje na temperaturę ciała dopasowując się i „zapamiętując” kształt ułożenia głowy oraz karku. Dzięki temu poduszka daje odpowiednie podparcie kręgosłupa szyjnego niezależnie od preferowanej pozycji spania.

Po czwarte odpowiednie warunki w sypialni

Naukowcy udowodnili, że osoby śpiące w sypialni, w której temperatura oscyluje między 17 a 22 stopniami Celsjusza są bardziej wyspani i mają więcej energii w ciągu dnia. Chcąc by sen był w pełni komfortowy nie pozwólmy na przegrzanie lub wychłodzenie organizmu. Optymalną temperaturę ciała pozwoli utrzymać kołdra dobrana do aktualnej pory roku i indywidualnych preferencji.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także