Jak urządzić przytulną sypialnię?

Jak urządzić przytulną sypialnię?

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Jeśli ktoś poprosi o przestawienie opisywanej sypialni jedynie za pomocą dwóch słów, pierwsze co przychodzi do głowy to: przytulna elegancja. Każdy z umieszczonych tu elementów został dobrany z niesamowitym wyczuciem stylu art deco, dzięki czemu miejsce to ma swojego niepowtarzalnego ducha.

Na niepowtarzalność wyrazu tej sypialni w dużej mierze wpływa umieszczenie w niej wielu istotnych szczegółów, takich jak: rzucający niesamowite refleksy świetlne kryształowy żyrandol, ścielące się na podłogę tiulowe firany czy, przywołujące na myśl skojarzenia z baldachimem, lekkie obniżenie sufitu nad łóżkiem. Sypialnia to przestrzeń specyficzna i jedyna w swoim rodzaju. Żadne inne pomieszczenie w domu nie ma w sobie tyle takiej magii i nie skupia w swoim obrębie tylu metafizycznych sił.

Przytulna sypialnia

Nie jest to pokój zbyt często używany w czasie dnia – wtedy zaglądamy tam stosunkowo rzadko – to przestrzeń typowo nocna, a dzięki temu najbardziej tajemnicze wnętrze całego domu. Dostęp do niej mają naprawdę tylko nieliczni, a często jedynie sami właściciele.

Pomimo tego, to właśnie w sypialni dokonuje się wiele istotnych zjawisk z życia jej właścicieli – odnajduje się sen, ogólnie odpoczynek, wiele ważnych myśli, często połączonych z rozmowami do białego rana, a wreszcie miejsce, gdzie odnajduje się miłość. To wszystko chcieli mieć właściciele opisywanej sypialni – szczęśliwe małżeństwo, które doskonale wiedziało, jak ich „senna komnata” powinna wyglądać.

Ciepła kolorystyka

Efekt, jaki uzyskano przy współpracy z projektantką wnętrz, jest co najmniej zadziwiający. Ciepłe, przyjazne kolory, które tu akurat w naturalny sposób przechodzą od ciemnej, egzotycznej podłogi, przez jaśniejsze już wybarwienie ogromnego łoża i szafek nocnych do jaśniejszych ścian, które są w odcieniu różu indyjskiego. Użycie takich kolorów powoduje uczucie ciepła i swojskości, co spotęgowane wieloma ciekawymi szczegółami sprawia, że przebywanie tutaj to czysta przyjemność. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także