PARTNER PORTALU
Jak urządzić sypialnię? 12 kapitalnych pomysłów architektów. Zobacz je!

Jak urządzić sypialnię? 12 kapitalnych pomysłów architektów. Zobacz je!

Autor: Justyna Łotowska
22 kwi 2021 10:22

Szukasz pomysłu na piękną i modną sypialnię? Od tych aranżacji nie będziesz mogła oderwać wzroku! Przygotowaliśmy 12 świetnych zdjęć z mieszkań zaprojektowanych przez polskich architektów.

Urządzenie ładnej i modnej sypialni nie jest wcale prostą sprawą. Gdzie szukać inspiracji i jak zaaranżować wnętrze, które długo będzie na czasie?

Czytaj też: Materac optymalnie dopasowany do Twojego łóżka - jakie parametry brać pod uwagę podczas zakupu?

Po pierwsze - wybierz styl i kolorystykę

Jaki styl i charakter sypialni ci się podoba? Lubisz jasne i proste klimaty skandynawskie, styl loftowy z mocnymi akcentami w postaci czarnych mebli czy dodatków? A może kręci cię stylistyka boho, z ciepłymi barwami i naturalnymi meblami oraz lampami z plecionek? Czy jednak bliższy ci oszczędny styl minimalistyczny?

Od tego zależy dobór kolorystyki, a następnie dobór odpowiednich mebli i innych elementów wyposażenia sypialni. Zadbaj też, by sypialnie nie odbiegała zbyt mocno stylistyką od reszty mieszkania. W całej aranżacji warto zadbać o jednorodny i spójny styl. 

Może to ci się spodoba: Jak urządzić wąską sypialnię w bloku. Te pomysły cię zaskoczą!

Po drugie - wybierz dobre łóżko i materac. Naprawdę dobre!

Powiem ci szczerze - inne meble w sypialni, dodatki, dekoracje, zasłony, dywaniki czy poduszki nie mają w rzeczywistości dużego znaczenia. Pełnią jedynie funkcję ozdobną. Poprawiają ci nastrój. Ale od wyboru wygodnego łóżka i dobrej jakości materaca zależy twój sen. A spędzasz na nim jedną trzecią życia. Niewygodne łóżko, wybrane tylko dla ładnego wyglądu, albo - co gorsza - tani materac będą prawdziwym utrapieniem i czymś, co ma realny wpływ na twój stan zdrowia. Nie oszczędzaj na materacu! Jeśli masz ograniczony budżet, najpierw wybierz dobry materac, a dopiero w drugiej kolejności inwestuj w szafki, lampki, lustro czy zasłonki. One naprawdę nie mają aż tak dużego znaczenia! W przeciwieństwie do wygodnego materaca i łóżka. 

Po trzecie - zmieniaj, eksperymentuj, baw się stylizacjami

Masz już dobre łóżko i materac? Bardzo dobrze. Reszta jest już kwestią twojego gustu. Możesz tworzyć dowolne aranżacje, zmieniać style, dobierać różne zestawienia kolorystyczne. W sklepach znajdziesz mnóstwo inspiracji i dekoracji, które sprawią, że twoja sypialnia będzie piękniejsza niż kiedykolwiek. 

Więcej ładnych sypialni: Łóżko w sypialni: 15 najmodniejszych pomysłów. Super sypialnie!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także