PARTNER PORTALU
Jak urządzić sypialnię na poddaszu? Zobacz wnętrze w beżach i brązach!

Jak urządzić sypialnię na poddaszu? Zobacz wnętrze w beżach i brązach!

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
19 sty 2009 13:26

Wnętrze urządzono w ciepłym, południowym klimacie. Tak, by służyło przez lata, wciąż cieszyło swym wewnętrznym blaskiem i zaskakiwało nieodkrytym dotąd urokiem.

Sypialnia na poddaszu jest zanurzona w półmroku. Włączone wieczorem malutkie kinkieciki i plafony, jedynie lekko ją doświetlają. Za dnia, nad światłem przedostającym się przez okno oraz drzwi balkonowe, czuwają kotary z dość ciężkiej, nieprześwitującej tkaniny. Owo przyciemnienie jest dla gospodarzy synonimem spokoju i wyciszenia.

Na poddaszu, a jednak funkcjonalnie

Arch. Barbara Gryt, która czuwała nad aranżacją wnętrza, postanowiła wykorzystać przestrzeń w kształcie litery L, dzieląc ją na strefy funkcjonalne. Z jednej strony powstał więc kącik relaksu z centralnie ulokowanym łóżkiem, naprzeciw którego, we wnęce, pojawił się telewizor. Drugie załamanie wnętrza zostało poświęcone na przestronną garderobę z własnym oświetleniem. Małżonkowie, użytkownicy sypialni, mają bardzo dużo ubrań, chcieli więc te „codzienne” mieć pod ręką, tak by rano szybko i wygodnie skompletować strój. Pozostałe ubrania są przechowywane w szafach, rozmieszczonych w innych częściach domu.

Beżowe ściany i jasne drewniane meble

Jasne drewno, pod różnymi postaciami, beżowe tapety i piaskowe ściany tworzą intymną, subtelną przestrzeń, którą dopełniają gadżety w stylu etno oraz drobiazgi przywiezione z podróży. Wszystko co miłe dla oka i budzi pozytywne odczucia, właściciele zapragnęli mieć właśnie w sypialni. Jednak bez nadmiaru, w odpowiednich proporcjach, tak by nie zagracać swojej oazy spokoju. I cieszyć się, cieszyć kolejnymi zachodami słońca...

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także