Jak urządzić wąską sypialnię w bloku. Te pomysły cię zaskoczą!

Jak urządzić wąską sypialnię w bloku. Te pomysły cię zaskoczą!

Autor: Justyna Łotowska
22 sty 2021 21:33

Sypialnia w mieszkaniu w bloku często ma niewielki metraż. Mimo tego da się ją urządzić wygodnie i pięknie! Zobacz 10 aranżacji wąskich sypialni, które są tego najlepszym dowodem!

Jak urządzić wąską sypialnię w bloku? Czy mała sypialnia też może być funkcjonalna? Pewnie! Oto kilka dobrych rad, jak zaaranżować małą sypialnię. 

Zanim kupisz łóżko i inne meble, koniecznie musisz pomierzyć, a najlepiej rozrysować całe wnętrze sypialni. Wąskie sypialnie najczęściej niestety są mało ustawne. Ustawienie łóżka musisz dopasować do układu otworów ściennych - okien i drzwi. To będzie oczywiście najważniejszy element twojej wąskiej sypialni. Bardzo dokładnie zmierz, gdzie ma stać twoje łóżko! Pamiętaj, że podane wymiary łóżka bardzo często mogą dotyczyć powierzchni spania, a nie ramy. 

Gdzie ustawić łóżko w małej i wąskiej sypialni?

Najlepszym miejscem na ustawienie łóżka w wąskiej sypialni jest postawienie go na przeciwległej do okna ścianie, pod warunkiem, że mamy to szczęście i układ okien i drzwi nam na to pozwala. Kolejnym całkiem dobrym pomysłem jest po prostu środek wąskiej sypialni. Pamiętaj jedynie, że musisz zostawić ok. 40-50 cm od ścian, aby móc wygodnie wstawać z łóżka. Jeśli nie masz na tyle miejsca, postaw łóżko przy jednej ze ścian lub ustawi je "w poprzek". W ekstremalnie małej sypialni rozwiązaniem może też być łóżko rozkładane, które będziemy rozkładać jedynie przed spaniem. 

Staraj się w miarę możliwości uniknąć stawienia łóżka pod oknem. Kaloryfery blisko łóżka mogą pogarszać jakość twojego snu. Zwłaszcza wezgłowie powinno by odsunięte od okna, choć oczywiście nie zawsze da się to wykonać. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także