×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Mała sypialnia. 5 pięknych projektów. 10 zdjęć sypialni!

Mała sypialnia. 5 pięknych projektów. 10 zdjęć sypialni!

Autor: Ewa Kozioł
13 sty 2023 16:16

Mała sypialnia może być tak samo wygodna, jak duża. Jak to zrobić? Skorzystać w wiedzy i doświadczenia polskich architektów. Zobacz jak świetne pomysły na urządzenie małej sypialni.

  • Zabudowy meblowe w małej sypialni.
  • Zielona ściana i dodatki w stylu boho w małej sypialni.
  • Kolor czarny i drewno w małej sypialni.
  • Tapeta z rysunkiem dmuchawców na ścianie w małej sypialni.
  • Kolor biały i jasne drewno w małej sypialni.

1. Zabudowy meblowe w małej sypialni

Sypialnia ze względu na mały metraż mieszkania pełni również funkcję garderoby. Zaprojektowano w niej pojemne zabudowy meblowe z miejscem na przechowywanie ubrań, książek oraz innych domowych niezbędników. Jedną z szafek nocnych zastąpił przytulny kącik dla czworonożnego pupila – to także jego sypialnia. Ściana naprzeciwko strefy wypoczynku została podkreślona poprzez kompozycję geometrycznych kształtów, która w oryginalny sposób dynamizuje pomieszczenie. Czerń nadaje sypialnie eleganckiego charakteru, a drewno przytulności, 

Zdjęcie: Paweł Biedrzycki, Kąty Proste

Projekt wnętrza: Małgorzata Gastoł, Kaja Kowalska, ATUT Architektura Wnętrz, www.atut-aw.pl

Całe mieszkanie opisywaliśmy tu: 45-metrowe mieszkanie w Warszawie. Elegancka kuchnia, nowoczesny salon!

2. Zielona ściana i dodatki w stylu boho w małej sypialni

Sypialnia znajduje się w małym, bo zaledwie 35-metrowym mieszkaniu w bloku. Urządzona jest bardzo wygodnie. Jasne kolory optycznie powiększają wnętrze, a lekkie, proste formy mebli dopełniają całości. Zieleń sprzyjająca relaksowy pojawiła się na ścianie za łóżkiem. Sprawia, że sypialnia zyskuje przytulny, ale i elegancki klimat. Zieleń wstępuje tu w zgaszonej tonacji, z którą pięknie komponują się drewniane stoliki nocne i rama łóżka. W sypialni znajduje się także szafa z białymi, frezowanymi frontami, zapewniająca sporo miejsca na przechowywanie. Charakteru dodają aranżacji dodatki w stylu boho w postaci lampy sufitowej oraz złotych dekoracji na ścianie.

Zdjęcie: Przemysław Obarski

Projekt wnętrza: Ewa Ksobiak-Kubacka, EKK Pracownia Projektowa, www.ekkpracowniaprojektowa.pl

Więcej o tym projekcie: 35-metrowe mieszkanie. Małe, ale wygodne. Piękna kawalerka!

3. Kolor czarny i drewno w małej sypialni 

Na końcu korytarza znajdują się drzwi do przytulnej sypialni, w której główną rolę gra wygodne, tapicerowane łóżko. Czerń i drewno nadają przestrzeni eleganckiego charakteru. Prawdziwym bohaterem jest w sypialni  jednak subtelnie wtapiające się w przestrzeń szafa w zabudowie, oferująca ogromną ilość miejsca na przechowywania wszystkich niezbędnych rzeczy. Dzięki temu nic nie musi pozostawać na widoku, co w tak małej przestrzeni odgrywa bardzo dużą rolę. 

Zdjęcie: Radek Słowik

Projekt wnętrza: pracownia M-Studio z Szamotuł, www.projektowanie-mstudio.pl

Zobacz więcej: Małe mieszkanie w bloku. Zobacz jak duży ma potencjał!

4. Tapeta z rysunkiem dmuchawców na ścianie w małej sypialni

Aby nie tracić cennego światła, pomiędzy sypialnią a częścią dzienną postawiono ściankę, którą po obu stronach dopełniają szklane loftowe drzwi, rozciągające się od podłogi aż pod sufit. Zastosowanie przejrzystego szkła pozwoliło z jednej strony na zachowanie lekkości i wizualne przenikanie się przestrzeni prywatnej i salonu, z drugiej zaś – na stworzenie mieszkańcom namiastki prywatności.

Naprzeciw okna w sypialni stanęła obszerna szafa pełniąca funkcję garderoby. W zabudowę zgrabnie wkomponowano czarny, metalowy słupek z otwartymi półkami. Na ścianie za wygodnym, podwójnym łóżkiem pojawiła się tapeta z rysunkiem dmuchawców (Wonderwall, Enigma Art). Całość uzupełnia dekoracyjny grzejnik, lekki nocny stolik i oświetlenie – designerska sufitowa lampa oraz proste lampki do czytania przy łóżku.

Zdjęcie: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz

Projekt wnętrza: Ula Matthews, Decoroom, www.decoroom.eu

Ten piękny projekt opisywaliśmy tu: 35-metrowe mieszkanie w Warszawie: nowoczesne z loftowymi akcentami

5. Kolor biały i jasne drewno w małej sypialni

Sypialnia znajduje się za lustrzanymi drzwiami. Utrzymana w odcieniach bieli i jasnego drewna z delikatnymi akcentem pudrowego różu, jest przyjemnym miejscem wypoczynku. Zastosowane kolor optycznie powiększają wnętrze i dodają mu kilka metrów więcej. Zaprojektowana zabudowa okalająca łóżko mieści w sobie pojemne szafki i schowki. Miejsca na przechowywanie, jak na tak mały metraż, jest tu naprawdę dużo. Przestrzeń została bardzo dobrze i praktycznie wykorzystana. Ryflowania, w tym wypadku na frontach, są znakiem charakterystycznym tego apartamentu. 

Zdjęcie: Łukasz Zandecki

Projekt wnętrza: Miśkiewicz Design Architektura Wnętrz, www.miskiewiczdesign.pl

Czytaj więcej: Piękne mieszkanie w Warszawie. Przytulne wnętrze dla rodziny!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także