PARTNER PORTALU
Mała sypialnia w bloku. 5 pięknych projektów. 10 zdjęć sypialni!

Mała sypialnia w bloku. 5 pięknych projektów. 10 zdjęć sypialni!

Autor: Ewa Kozioł
14 wrz 2022 18:39

Jak urządzić małą sypialnię w bloku? Świetne pomysły znajdziesz w naszym przeglądzie. Zobacz piękne i bardzo wygodne małe sypialnie z polskich mieszkań.

  • Dużo bardzo fajnych pomysłów na urządzenie małej sypialni w bloku różnym stylu i w różnych kolorach.
  • Piękne zdjęcia małych sypialni z polskich mieszkań.
  • Białe ściany i drewniane meble w małej sypialni w bloku, tapeta na ścianie za łóżkiem w małej sypialni w bloku, czerń i drewno w małej sypialni w bloku, biel, szarości i miedź w małej sypialni w bloku. 

1. Białe ściany i drewniane meble w małej sypialni w bloku

Sypialnia urządzona została w stylu skandynawskim. Jest jasna i lekka. Biel obecna na ścianach optycznie powiększa małą przestrzeń, a duża ilość bardzo jasnego drewna dodaje jej przytulności i ciepła. Taka kompozycje prezentuje się niezwykle pięknie. Aranżację sypialni uzupełniają dodatki w klimacie boho – uwagę zwraca zwłaszcza wyjątkowa pleciona lampa. 

Zdjęcie: Marcin Mularczyk

Projekt wnętrza: Ola Dąbrówka, pracownia Good Vibes Interiors, www.goodvibesinteriors.pl

Opis całego mieszkania: Pastelowe wnętrze na Pradze. 42-metrowe mieszkanie w pięknych kolorach

2. Biel, szarości i miedź w małej sypialni w bloku

Sypialnia urządzona jest w duchu nowoczesności. Bazę aranżacji stanowi uniwersalna biel, która w połączeniu z dekoracjami i tekstyliami w kolorze szarym, różowym i bordowy prezentuje się niezwykle efektownie. Kompozycje tą doskonale uzupełniają miedziane lampy, szafa z miedzianymi listwami oraz miedziane listwy zdobiące ścianę za łóżkiem.

Sypialnia jest mała, ale architekci dobrze wykorzystali każdy metr dostępnej przestrzeni. Mamy tu komfortowe łóżko z szarym, tapicerowanym wezgłowiem oraz pojemną szafę. Ciekawym zabiegiem jest ukrycie od zewnątrz drzwi do sypialni – pomalowane na kolor ścian i obłożone płytami meblowymi oraz lustrami.

Zdjęcie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Projekt wnętrza: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, www.kodo.pl

Czytaj więcej: Nowoczesne wnętrze. Tak urządzono 43-metrowe mieszkanie w Warszawie

3. Czerń i drewno w małej sypialni w bloku

Główne miejsce w przytulnej sypialni zajmuje duże, wygodne łóżko. Czerń i drewno nadają przestrzeni eleganckiego charakteru. Prawdziwym bohaterem jest tu jednak subtelnie wtapiająca się w przestrzeń szafa w zabudowie, oferująca ogromną ilość miejsca na przechowywania wszystkich niezbędnych rzeczy. Nieduże pomieszczenie optycznie powiększa z kolei duże lustro na ścianie. 

Zdjęcie: Radek Słowik

Projekt wnętrza: pracownia M-Studio z Szamotuł, www.projektowanie-mstudio.pl

Całe mieszkanie opisywaliśmy tu: Małe mieszkanie w bloku. Zobacz jak duży ma potencjał!

4. Tapeta na ścianie za łóżkiem w małej sypialni w bloku

Loftowego charakteru dodają sypialni industrialne szafki nocne przy łóżku z tapicerowanym, białym zagłówkiem, lampy firmy Artemide (seria Tolomeo), żeberkowy grzejnik, olbrzymi budzik oraz oryginalna figurka marabuta na parapecie. Niesamowicie efektownie prezentuje się we wnętrzu tapeta. Jest piękną ozdobą ściany za łóżkiem. Jej niezwykle realistyczny wzór sprawia, że natura staje się prawie na wyciągnięcie ręki. W sypialnie znajduje się także szafa ukrta za lustrzanymi frontami.

Zdjęcie: Marek Królikowski

Projekt wnętrza: Dariusz Grabowski, autorska pracownia projektowania wnętrza Dagar Studio, www.dagarstudio.pl

Opis całego projektu: Mieszkanie dla rodziny. Eleganckie wnętrze z charakterem. Ależ piękne!

5. Łóżko z pojemnymi szufladami w małej sypialni w bloku

Wydzielenie i zamkniecie niewielkiej sypialni udało się dzięki przedłużeniu jednej ze ścian i zamontowaniu loftowych drzwi wykonanych z żeberkowego szła, sięgających od podłogi do sufitu. Kiedy są zamknięte, pozwalają na swobodny przepływ światła między sypialnią a resztą mieszkania. Otwarte – stają się niewidoczne. Małe sztuczki – mówi Mateusz Czeczko – a pomagają odczytać wnętrze jako większe. W małej sypialni znalazło się dodatkowo miejsce na toaletkę, służącą też jako miejsce do pracy, a łóżko wyposażono w pojemne szuflady, stanowiące dodatkowe miejsce do przechowywania.

Zdjęcie: Diana Bagińska, Agata Glińska

Projekt wnętrza: Czeczko Design Studio, www.czeczko-design.com, www.instagram.com/czeczko_design/

Czytaj więcej: Małe mieszkanie: piękne i wygodne. Dobrze urządzone 32 metry!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także