Mała sypialnia z pomysłem

Mała sypialnia z pomysłem

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Pomysłów na urządzenie sypialni jest wiele. Można wybierać z różnych stylistyk i czerpać z niepowtarzalnych wzorów. Czasem trudno się zdecydować, szczególnie jeśli w pomieszczeniu mieszczą się tylko niezbędne sprzęty: łóżko, szafki nocne i komoda.

W takiej sytuacji warto zadać się na sprawdzone rozwiązania i wybrać aranżację opartą na zestawieniu naturalnych form i materiałów.

Sposób na mały metraż

Niewielkie pomieszczenie „wymusza” też zachowanie ostrożności co do ilości wykorzystanych mebli i dodatków. Ich nadmiar w tego typu wnętrzach może wywołać wrażenie chaosu. Podobne ograniczenia dotyczą też mebli: wymyśle kształty i wybarwienia mogą zagrozić harmonii i przyjaznemu klimatowi, którym powinno charakteryzować się pomieszczenie przeznaczone na regenerujący i spokojny sen. Wyciszeniu po dniu pełnym wrażeń, pracy, nauki i spotkań z ludźmi służy też stonowana kolorystyka pomieszczenia, w której nic nie rozprasza.

Stonowana aranżacja

Taka aranżacja może wydawać się nudna i pozbawiona wyrazu. Z pewnością też nie wszystkim przypadnie do gustu: nie każdy jest zwolennikiem wywarzonego porządku i bliskiego kontaktu z naturą. Spotkania z nią realizowane są nie tylko poprzez obcowanie z materiałami, na których objawia się jej piękno i niepowtarzalność.

Temu celowi też służą duże, dwuskorzydłowe drzwi prowadzące na balkon, dzięki którym rano można wpuścić pierwsze promienie słońca lub rześki podmuch, zapowiadający kolejny, dobrze przeżyty dzień.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także