PARTNER PORTALU
Między klasyką a nowoczesnością

Między klasyką a nowoczesnością

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
14 sty 2009 21:37

Właścicielka wymarzyła sobie sypialnię nowoczesną, ale z wyraźnymi nawiązaniami do przeszłości. Miało się tu też znaleźć miejsce dla rodzinnych staroci i pamiątek z podróży, a także akcenty odwołujące się do wielkiej pasji gospodyni, jaka są ptaki.

Do sypialni i łazienki można wejść jedynie przez wąski korytarzyk prowadzący z salonu, co oddziela tę strefę od dziennej części mieszkania. Obie przestrzenie łączy jednak taka sama podłoga – egzotyczny parkiet jatoba. Bardzo wdzięcznym i plastycznym materiałem okazał się w sypialni gipsokarton. Powstała z niego konstrukcja, na bazie której stworzono efektowną zabudowę. Znalazło się w niej miejsce na łóżko, szafę i szafeczki, została też wyposażona w dekoracyjne wnęki i nisze, idealne do eksponowania ulubionych drobiazgów i kolekcji pani domu. Starannie oświetlone nisze stały się też źródłem dodatkowego, nastrojowego światła.

Klasyczne nawiązania i detale współistnieją w sypialni z elementami nowoczesnymi. Stylizowanym meblom (konsola, biurko, puf, fotel, krzesła) i sztukateriom (gzymsy autorstwa konserwatora Macieja Winnika), wcale nie przeszkadza obecność nowoczesnego, elektronicznego sprzętu. Rodzinne pamiątki, ozdobne zasłony w oknach, czy stylizowane, ścienne malowidła, nie kłócą się z bardzo współczesnym oświetleniem. A szafy i szafki, mimo wrażenia mebli „z epoki”, wewnątrz zostały bardzo praktycznie i nowocześnie wyposażone (np. w system cargo). W takim otoczeniu świetnie czują się też ptaki, które pojawiają się tu w postaci oryginalnych, barwnych i dekoracyjnych „fresków”.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także