Mniej znaczy więcej

Mniej znaczy więcej

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
15 kwi 2009 15:32

„Mniej znaczy więcej” – to maksyma Miesa van der Rohe. Sypialnia projektu Michała Mikołajczaka jest tego idealnym przykładem.

Proste kolory i formy harmonijnie w niej ze sobą współgrają i utrzymują porządek. Wszytko ma tu swoje właściwe miejsce i jest idealnie wkomponowane.

Wcześniej przestrzeń sypialnianą zajmowały dwa niewielkie pokoje, z oddzielnym wejściem. Projektant postanowił je połączyć i stworzyć dużą, przestronną sypialnię, w której miło jest wypocząć, zrelaksować się przy dobrej książce czy filmie. Jasna podłoga wykonana z jesionu, zestawiona z bielą ścian i zasłon, jeszcze bardziej powiększa przestrzeń.

Na jednej ze ścian zdecydowano się na użycie wzorzystej tapety. Położona na całej powierzchni znakomicie eksponuje najważniejszy mebel w sypialni: duże łóżko z ciemnego drewna. Za pokrytymi mlecznym szkłem drzwiami ukryta została garderoba, która nie tylko jest bardzo praktyczna (mieści w sobie mnóstwo ubrań). Szklane drzwi fantastycznie odbijają światło, tworząc we wnętrzu sprzyjającą relaksowi aurę.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także