PARTNER PORTALU
Noce w oranżerii

Noce w oranżerii

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 wrz 2009 10:56

Sypialnia, w której każdego dnia można zasypiać i budzić się wśród kwiatów i gorącej czerwieni. Miejsce dla marzycieli i poszukujących niebanalnych rozwiązań realistów. Ogród w sypialni okazał się bowiem niezwykle przyjemnym sposobem na niewygodne skosy poddasza.

Priorytetem w przypadku tego wnętrza było zaaranżowanie pięknej sypialni z dużym łóżkiem. Musiałam zastosować rozwiązanie, które sprawiłoby, że skosy dachowe są pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy po wejściu do pomieszczenia. Najprostszym sposobem było odwrócenie od nich uwagi. Zadanie to wzięła na siebie umieszczona pod skosami oranżeria – wspomina arch. Liliana Masewicz-Kowalska. Efekt: tuż po przekroczeniu progu uwagę zwracają: srebrna komoda z laminatu (Abet Laminati), pokryte drewnem elementy ścian, wreszcie efektowna oszklona oranżeria – zajmująca niemal połowę sypialni. Podłoże dla „ogrodu” tworzą donice wykonane z płyty OSB, izolowane od środka folią. W podłożu oranżerii zamontowano oprawy gruntowe, które dają niesamowity efekt świetlny. Pozostałe oświetlenie w sypialni jest bardzo oszczędne: klosze z bezbarwnego szkła (Esedra) oraz lampy wiszące (Fabbian).

Architekt zastosowała różnego rodzaju materiały wykończeniowe. Ta różnorodność daje złudzenie, że nawet w niewielkim wnętrzu, co krok coś się dzieje. Na podłodze ułożono panele z serii Wood-o-cork Orient (Wicanders). Faktura drewna pojawia się również na ścianie nad łóżkiem, pod postacią wezgłowia (laminat firmy Abet Laminati). Obok drzwi, ścianę oranżerii wyłożono płytkami w kolorze piaskowca (Stegu). Całość przełamuje śmiały czerwony element. – Właściciele domu są dość odważni więc można było zaryzykować... i zafundować im odrobinę szaleństwa... – opowiada architekt. - Największą ekstrawagancją jest sufit w ulubionym kolorze domowników – czerwonym.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także