×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowoczesna sypialnia: piękny projekt wnętrza

Nowoczesna sypialnia: piękny projekt wnętrza

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
06 lis 2018 13:55

Sypialnia to ulubione miejsce właścicieli. Nieprzypadkowo stała się, więc najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem. Zachwyca połączeniem minimalizmu i skandynawskiej finezji.

Mieszkanie mieści się w starej kamienicy w centrum Łodzi. Minimalistyczne wnętrze sypialni miało nawiązywać do kamienicy z lat 60-tych. Postawiono na „lekkie” meble i dopracowaną geometrię. Charakterystycznym elementem stała się kwadratowa, podświetlona wnęka w ścianie, która w założeniu miała skupiać uwagę, eksponując przy tym artystyczną grafikę – zamiłowanie właściciela. W dużych oknach usytuowanych od strony wschodniej, pojawiły się grafitowe zasłony delikatnie przepuszczające światło, dając poczucie intymności i swobody.

W prosty sposób, nadaliśmy wnętrzu szyku. Zrównoważyliśmy prostotę dekoracjami i pomysłem na detal. Wisząca garderoba, zginane metalowe półki nocne wykonywane na zamówienie oraz wspomniana nisza ścienna, sprawiły, ze tym samym uniknęliśmy banalnego efektu - podkreśla autor projektu wnętrza Łukasz Kosakowski. Dodaje też, że mieszkanie nigdy nie straci świeżości bo udało nam się zgrać niemożliwe: przytulne - z chłodną prostotą. 

Autorzy projektu: Kosakowski Studio

Zobacz także Ściana za łóżkiem - 12 pięknych sypialni

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także