PARTNER PORTALU
Po prostu śnieżnobiała

Po prostu śnieżnobiała

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Jasna, świeża, przestronna – takie skojarzenia pojawiają się w chwilę po przekroczeniu progu sypialni. Aż się chce odetchnąć pełną piersią!

Takie wrażenie to przede wszystkim zasługa bardzo oszczędnej, konsekwentnej kolorystyki. Wszechobecna jest tu biel, która jednak ma zdecydowanie ciepły charakter, a nie chłodno-laboratoryjny, co było świadomym wyborem gospodarzy. Białe są ściany i sufit, biała – pościel, zasłony w oknie, a nawet dywan, który ma odcień nieco przykurzonej bieli. Na takim tle zostały wprowadzone wyraziste, czarne, wręcz graficzne elementy: karnisz w oknie, łóżko z czarną ramą czy czarne abażury obu lamp. Czarne są również ramki obrazków na ścianie. W ten kontrastowy duet, bardzo nieśmiało „wkrada się” ciepły brąz drewnianych ram okien i parkietu na podłodze, zaś jedynym naprawdę kolorowym elementem, są reprodukcje obrazów Pabla Picassa nad łóżkiem.

Ozdobne, sprowadzone aż z Hiszpanii łóżko, to bardzo smakowita dominanta sypialni. Czarna, jakby wykuta ze stali rama z dekoracyjnymi zawijasami i złoconymi gałkami, robi wrażenie. Do kompletu dobrano oryginalne stoliki nocne na giętych, stalowych nóżkach i ze szklanymi blatami, a także dwie małe lampki oraz efektowny żyrandol z czarnym tiulem i połyskującymi kryształkami.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także