×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Poproszę kakao do łóżka!

Poproszę kakao do łóżka!

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Komfortowo zaaranżowany prywatny kompleks: sypialnia, garderoba i położona w pobliżu łazienka – to idealna odpowiedź na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników

Wielkim (choć nie jedynym) atutem tej sypialni jest... położony tuż przy niej, bardzo pojemny pokój garderobiany. Takie, bardzo praktyczne rozwiązanie, zapobiegło zagraceniu sypialni wielkimi szafami i umożliwiło urządzenie jej w oszczędny, sprzyjający odpoczynkowi, sposób. Oba wnętrza, połączone otwartym przejściem, urządzono w podobnej stylistyce. W obu zastosowano tę samą, stonowaną kolorystykę (meble w sypialni i obicia szaf w garderobie mają łagodny odcień ecru). Łączy je także taka sama podłoga – przyjemny parkiet z orzecha amerykańskiego.

Ponieważ garderoba ma nieco asymetryczny kształt, asymetria ta została w wyrafinowany sposób podkreślona za pomocą oświetlenia, umieszczonego na tle ściany, dzielącej oba pomieszczenia. Po lewej stronie zawisły lampy, a po prawej – pochodzące z tej samej kolekcji – kinkiety. Światło, padające w różny sposób, na kakaową ścianę, tworzy ciekawe, dekoracyjne efekty iluminacyjne, a także nadaje wnętrzu pewnej dynamiki. Podobnie jak inne niebanalne rozwiązanie – lustro w garderobie, umieszczone vis a vis wejścia. Nie tyko pełni ono swą praktyczną funkcję, ale także wizualnie pogłębia i dynamizuje przestrzeń.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także