×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Remont sypialni. 20 pomysłów na piękne wnętrze. Zobacz zdjęcia!

Remont sypialni. 20 pomysłów na piękne wnętrze. Zobacz zdjęcia!

Autor: Ewa Kozioł
18 maj 2023 11:35
Aktualizacja: 18 maj 2023 12:43

Lato to idealny czas na zmiany w sypialni. Warto pomyśleć o małym lub większym remoncie. Jak zatem urządzić sypialnię? Jakie kolory wybrać, by dobrze zacząć dzień? Zobacz 20 pomysłów na aranżację sypialni z polskich domów. 

  • W sypialni postaw na stonowane kolory oraz maksymalne wykorzystanie naturalnego światła.
  • Do sypialni wybierz naturalne elementy. Dobrze dobrane dodatki wprowadzą spokój, ukojenie oraz ciepło.
  • Dobry sen zapewnią w sypialni zasłony zaciemniające lub proste rolety, które będą też elementem dekoracyjnym. 

Sypialnia powinna być miejscem kojarzącym się z oazą spokoju i relaksem. Dobrze jest postawić na stonowane kolory wnętrza oraz maksymalne wykorzystanie naturalnego światła. Do ochrony przed słońcem można zastosować zasłony zaciemniające lub proste rolety. Wieczorem pomieszczenie warto doświetlić sztucznym światłem o naturalnej barwie. Bardzo popularnym rozwiązaniem są listwy z wieloma punktami świetlnymi oraz dyskretne plafony.

Projekt wnętrza: Katarzyna Szostakowska, Kate&Co. Fot. Marta Behling – Pion Poziom Fotografia Wnętrz

Wiele osób ceni harmonię otoczenia i lubi posiadać wyjątkowe przedmioty. Czasem jednak dobrze jest rozważyć za i przeciw wiążące się z zakupem kolejnego sprzętu lub elementu dekoracyjnego i rozważyć minimalizm w sypialni. Warto również postawić na naturalne elementy. Dobrze dobrane dodatki wprowadzą spokój, ukojenie oraz ciepło. Przykładowo, drewniane lub rattanowe meble oraz bambusowe akcesoria mogą stanowić interesujący akcent. Zamiast figur, można wybrać rośliny doniczkowe, które oczyszczają powietrze i działają kojąco na nasze samopoczucie, ułatwiając nam zasypianie. Minimalistyczna sypialnia z organicznymi dodatkami stanie się świątynią spokoju i kontemplacji, dzięki czemu pomoże oczyścić umysł z codziennych problemów.

Projekt wnętrza: Marta Kodrzycka, Marta Wróbel, Grupa Malaga. Fot. Magdalena Łojewska

Co ma największy wpływ na uwalnianie naturalnego potencjału i na energię? Jest to oczywiście dobry sen! Nie ma przesady w stwierdzeniu, że brak snu jest torturą. Dlatego nie należy oszczędzać na materacu i dobrać go pod kątem indywidualnych potrzeb. Równie ważne jest to, pod czym śpisz. Warto więc sięgnąć po dobrą kołdrę i poduszki.

Projekt wnętrza: One Design. Fot. Pion Poziom

Zobacz także Ściana za łóżkiem w sypialni. 10 wnętrz. 20 zdjęć z projektów!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także