PARTNER PORTALU
Są powody do mruczenia

Są powody do mruczenia

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
24 lis 2009 10:49

Takiej sypialni nie powstydziłaby się sama Szecherezada! To wnętrze z własnym gwiazdozbiorem pod sufitem, pełne miękkich tkanin, ciepłego drewna i... rozmruczanych z zadowolenia kocich współmieszkańców.

Prywatna strefa, należąca do młodej studentki, robi niezwykłe, by nie rzec - imponujące, wrażenie. Wnętrze zostało podzielone na dwie części: pierwszą, dzienną zaaranżowano jako miejsce do nauki, drugą, nocną - do odpoczynku. Sypialnię właściwą, niemal w całości zajmuje specjalnie zaprojektowana konstrukcja z drewna doussie, w której, na pewnym podwyższeniu, umieszczono materac.

Bryła kryje też w sobie praktyczne pojemniki oraz rozwiązania akustyczne i wentylacyjne. Ciekawie zestawiono tu kolory: eleganckiemu koralowi towarzyszą odcienie granatu, wprowadzone na życzenie mieszkanki, której kojarzą się z nocnym, tajemniczym niebem. Sufit ma zresztą z niebem także wiele wspólnego - inspiracją do jego powstania był bowiem zachmurzony i nieco zamglony niebosokłon. Imitują go wiszące w kilkunastu rzędach płaty białych tkanin, delikatnie falujących przy najlżejszych ruchach powietrza. Pomiędzy tkaniny wprowadzono światłowowdy. Całość tworzy wieczorem prywatny gwiazdozbiór...

Część dzienną oddziela od sypialni drewniany podest ze schodkami. Obłożony dużą ilością miękkich poduch, często służy także do siedzenia. Pokój dzienny stworzono głównie do nauki, dlatego energetyczną kolorystykę postanowiono tu nieco stonować oszczędnym wyposażeniem. Biurko i komoda w stylistyce ZEN, wykonane na zamówienie z bejcowanego i olejowanego dębu, na pewno nie będą niepotrzebnie rozpraszać uwagi. Dobrym pretekstem do oderwania się na chwilę od książek, może za to stać się okrągły, ścienny bulaj o sporych rozmiarach i z piękną, kwiatową grafiką wewnątrz (można ją wymieniać). Co ciekawe, bulaj wieczorami zamienia się w doskonale widoczną także z sypialni, bardzo efektowną lampę.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także