
Ściana za łóżkiem w sypialni. 10 projektów mieszkań i domów. 20 zdjęć sypialni!
Tapicerowane panele, tapeta, drewno, sztukaterie. Co wybrać na ścianę za łóżkiem w sypialni? Jaka dekoracja będzie najlepsza w małej sypialni? Która sprawdzi się w dużej sypialni? Zobacz 10 wyjątkowych projektów i mnóstwo pomysłów na wykończenie ściany za łóżkiem.

- Tapicerowane panele na ścianie za łóżkiem w przytulnej sypialni.
- Tapeta z oryginalnym wzorem na ścianie za łóżkiem w małej sypialni.
- Jasne drewno za łóżkiem w sypialni w bloku.
- Ciemna sztukateria na ścianie za łóżkiem w eleganckiej sypialni.
- Geometryczne formy w niebieskim i rdzawym kolorze na ścianie za łóżkiem w nowoczesnej sypialni.
- Grafika z trójwymiarową kompozycją na ścianie za łóżkiem w sypialni.
1. Tapicerowane panele na ścianie za łóżkiem w przytulnej sypialni
Sypialnia wyłożona z jednej strony panelami tapicerowanymi, zdobiącymi ścianę za łóżkiem, z drugiej zaś udekorowana zasłonami, jest urzekająco przytulna. Tym bardziej, że na podłodze pojawiła się przyjemna, puszysta wykładzina dywanowa. Najważniejszy mebel w sypialni to oczywiście szerokie, komfortowe łóżko z parą stolików nocnych o rzeźbiarskich formach. Architekt zwraca uwagę na różnorodność zastosowanych tu tkanin.
– Welurowe zasłony są relatywnie gładkie. Sztruks na poduszkach ma dość prążki. Wykładzina przypomina krótkie futerko, a narzuta ma wytłaczany wzór. Im więcej faktur, tym bardziej przytulnie – podkreśla projektantka. Odczucie przestronności przy stosunkowo niedużym metrażu tworzy w sypialni wielkie okrągłe lustro z podświetloną od spodu taflą.

Opis całego mieszkania znajdziesz tu: Eleganckie wnętrze dla rodziny z dwójką dzieci. Beżowy salon i biały stół w jadalni!
2. Tapeta z oryginalnym wzorem na ścianie za łóżkiem w małej sypialni
W sypialni konsekwentnie podążono za naturalną paletą kolorów przewijających się w pozostałych pomieszczeniach z dodatkiem błękitu. Uwagę przyciąga tapeta z oryginalnym motywem łączącym majestatyczne czaple i nadrzeczną roślinność zdobiąca całą ścianę za łóżkiem. Ściana obok ze sztukateriami jest rozwinięciem wejścia do samego pomieszczenia. Do sypialni wchodzi się przez dwuskrzydłowe drzwi w ciekawym odcieniu zieleni z domieszką niebieskości. Ich tradycyjna konstrukcja rodem z dawnych kamienic i intrygujący kolor są nawiązaniem do nieprzemijającego trendu vintage. Zgodnie z założeniami te subtelne elementy pozwoliły wprowadzić do wnętrz intymną, osobistą atmosferę z nutą nostalgii.

Czytaj więcej: 50-metrowe mieszkanie we Wrocławiu. Eleganckie wnętrze. Zaglądamy do środka!
3. Jasne drewno za łóżkiem w sypialni w bloku
W sypiani królują jasne, stonowane, spokojne barwy natury. – Jasne kolory to był absolutny must have. Remont mieszkania odbywał się w epoce covidu i bardzo zależało nam na stworzeniu we wnętrzu swego rodzaju oazy spokoju – podkreśla projektantka. Przytulności dodaje wnętrzu drewno zdobiące całą ścianę za łóżkiem. Została ona dodatkowo podświetlona, więc prezentuje się bardzo efektowanie.

Opis całego projektu z tą piękna sypialna znajdziesz tu: Nowoczesne wnętrze. Drewno w salonie, biała kuchnia. Piękne, rodzinne mieszkanie!
4. Ciemna sztukateria na ścianie za łóżkiem w eleganckiej sypialni
Sypialnia nawiązuje kolorystycznie do strefy dziennej domu. Dominuje tu antracyt oraz mleczna biel, a kolorowy akcent stanowi łóżko w granatowej welurowej tapicerce oraz złote, nowoczesne kinkiety. Mocny akcentem jest ściana za łóżkiem. Zdobią ją elegancka sztukateria w bardzo ciemnym, głębokim odcieniu szarości, prawie czarna. Aranżację sypialni dopełnia drewniany parkiet ułożony w jodełkę, nowoczesne oświetlenie oraz białe firanki i szare zasłony.

Całe wnętrze znajdziesz pod tym linkiem: Mieszkanie dla rodziny. Nowoczesny salon, kuchnia z jadalnią. Ależ piękne!
5. Geometryczne formy w niebieskim i rdzawym kolorze za łóżkiem w nowoczesnej sypialni
Sypialnia rodziców to pomieszczenie, które nieco wybija się z wszechobecnej pastelowej kolorystyki, która została zastosowana w całym wnętrzu. Tu architekt postawił na mocne kolory, nadające przestrzeni bardzo indywidualnego charakteru. Na ścianie za łóżkiem głębokie błękity świetnie współgrają z rdzawą pomarańczą. Ciekawy kontrast barw podkreślają natomiast geometryczne formy. Kompozycja wygląda rewelacyjnie!

Całe mieszkanie opisywaliśmy tu: 160-metrowy dom dla prawniczki. Piękne pastelowe wnętrze!
6. Grafika z trójwymiarową kompozycją na ścianie za łóżkiem w sypialni
Choć sypialnia jest bardzo jasna, jednocześnie zapowiada atmosferę nocy. Jak to możliwe? – Mimo że jest tu tylko jedno okno, zdecydowaliśmy się pomalować sufit na zgaszony ciemny błękit, kolor burzowego nieba – zwraca uwagę projektantka. Ten wyrafinowany akcent powstał za sprawą farb Para. Jest widoczny od wejścia, jednak w pełni wybrzmiewa wtedy, gdy ogląda się go z łóżka. Pozycję szerokiego, tapicerowanego welwetem łóżka podkreśla grafika Glamora Equilibrium z geometryczną, trójwymiarową kompozycją abstrakcyjną w odcieniach kremu, błękitu, granatu i różu.
Całość tworzy niezwykle przytulną przestrzeń przeznaczoną do odpoczynku i relaksu. Tym bardziej że wnętrze to puszcza do swych gości oko. U sufitu, tuż pod dostojną, klasyczną rozetą, zawisł żyrandol przypominający dmuchawiec. To właśnie ten detal był inspiracją do nadania apartamentowi nazwy.

To piękne wnętrze możesz obejrzeć tu: Eleganckie wnętrze w Krakowie: 50-metrowe mieszkanie w kamienicy zachwyca!
7. Tapicerowane panele z delikatnym wzorem za ścianie za łóżkiem w jasnej sypialni
Sypialnia otaczają duże okna, dzięki czemu jest jasna i bardzo przestronna, mimo niedużego metrażu samego pomieszczenia. Za zasłonami typu black out, zapewniającymi całkowite zaciemnienie, ukryty został telewizor na wysuwanym ramieniu. Na co dzień, go nie widać, a właściciele wysuwają go dopiero wtedy, kiedy chcą z niego korzystać.
Ścianę za łóżkiem w całości wykończono tapicerowanymi panelami w delikatnym wzorze wykonane na wymiar wraz z ramą łóżka. Znalazła się tu też mała toaletka z lustrem. W sypialni jest sporo tkanin, zasłony, wykładzina w sypialni, tapicerowane łóżko, dzięki temu wnętrze staje się przytulniejsze.

Więcej o tym projekcie znajdziesz pod tym linkiem: Mieszkanie dla rodziny. Nowoczesny salon, kuchnia z jadalnią. Ależ piękne!
8. Grafiki na ścianie za łóżkiem w sypialni z niebieską szafą
Ciekawym punktem kolorystycznym w sypialni jest szafa. Mocny granatowy kolor przykuwa po wejściu wzrok sprawiając, że przestrzeń staje się wyrazista. Co ciekawe, nie jest to czysty granat. Proces realizacji wymagał wykonania kilku próbek kolorystycznych. Projektantki zamówiły cztery odcienie, z czego trzy należały palety czystych granatów, a jeden granatu z lekką domieszką fioletu. Było to widoczne tylko wtedy, kiedy wszystkie barwy były ze sobą zestawione, ale to właśnie ta barwa wyróżniała się ciepłem rodem z Chefchaounen, słynnego niebieskiego miasteczka w Maroko. Po krótkiej debacie właśnie ten kolor znalazł się na szafie.
Zagłówek z litego drewna był robiony na zamówienie, a całość łóżka zdobią rude i niebieskie poduszki. Ścianę za łóżkiem zdobią dwie grafiki oprawione w czarne ramy, które pięknie się prezentują na tle jasnego, przytulnego beżu.

Całe mieszkanie zobaczysz tutaj: Nowoczesne wnętrze. Kolor w salonie, drewno w kuchni. Piękne mieszkanie dla rodziny!
9. Lustra na ścianie za łóżkiem w nowoczesnej, przytulnej sypialni
Jasny pokój, w którym urządzono sypialnię właścicieli, rozświetlają dodatkowo lustra na ścianie za łóżkiem. Środek pomieszczenia zajmuje ogromne, tapicerowane łóżko, a po jego bokach stoją specjalnie zaprojektowane szafki nocne z szufladami ze żłobkowanego drewna. Pod drzwiami balkonowymi fotel i lampa – idealne miejsce do poczytania książki przed pójściem spać.

Czytaj i zobacz więcej o tym wnętrzu: Dom dla rodziny. Przytulne, nowoczesne wnętrze. Bardzo wygodne!
10. Sztukateria rodem z paryskiej kamienicy na ścianie za łóżkiem w sypialni
Mroczną ekstrawagancję czarnych ścian w sypialni – nieco prowokacyjnie – dopełniona została bezpośrednim połączeniem szykownej złamanej bieli, ukwieconej sztukaterią rodem z paryskiej kamienicy. Całość architekci przełamali minimalistycznym oświetleniem, a podstawowe barwy ożywili mocnymi akcentami kolorystycznymi mięsistych tkanin – poduszek, pledów oraz zagłówka.

Całe mieszkanie do zobaczenia w naszym artykule: Wnętrze w męskim stylu. Eleganckie i wygodne. Mieszkanie z charakterem!