Ściana za łóżkiem w sypialni. Piękne pomysły na jasną sypialnię. 12 zdjęć!

Ściana za łóżkiem w sypialni. Piękne pomysły na jasną sypialnię. 12 zdjęć!

Autor: Ewa Kozioł
21 lis 2022 22:53

Ściana za łóżkiem to idealnie miejsce na piękną dekorację. Jaki zatem materiał i kolor wybrać? Zobacz pomysły na wykończenie ściany za łóżkiem w sypialni z polskich wnętrz.

  • Jasna sztukateria na ścianie za łóżkiem w sypialni.
  • Szare, tapicerowane panele na ścianie za łóżkiem w sypialni.
  • Praktyczna zabudowa na ścianie za łóżkiem w sypialni.
  • Tapeta w kwiaty na ścianie za łóżkiem w salonie.
  • Pastelowa zieleń i róż na ścianie za łóżkiem w sypialni.
  • Szkło i tynk strukturalny na ścianie za łóżkiem w sypialni.

1. Jasna sztukateria na ścianie za łóżkiem w sypialni

Sypialnia urządzona została w jasnych kolorach, dzięki czemu jest bardziej przestronna, ale i też elegancka. Przytulności dodaje jej drewniana podłoga, białe zasłony i miękkie, przyjemne tekstylia.  Tapicerowane łóżko w kolorze bardzo jasnego pudrowego beżu ustawiono na tle ściany wykończonej subtelna, delikatną sztukaterią, również w odcieniu ciepłego beżu. W sypialni zamiast toaletki stanęło stylowe, drewniane biurko, pełniące funkcję domowej przestrzeni do pracy zdalnej.

Zdjęcie: Marta Behling, Pion Pioziom

Projekt wnętrza: Magdalena Dyoniziak-Sędzicka, pracownia Nasze Nowe, www.www.naszenowe.pl

Czytaj więcej: Beżowy salon, kuchnia z pudrowym różem. Piękne mieszkanie w Warszawie. Super!

2. Szare, tapicerowane panele na ścianie za łóżkiem w sypialni

Sypialnia urządzona jest przytulnie, wygodnie i nowocześnie. Jasne kolory, będące bazą aranżacji, doskonale uzupełniają ciemne dodatki. Ściana za łóżkiem w całości pokryta została szarymi, tapicerowanymi panelami, które nadają pomieszczeniu bardzo ciepłego klimatu. Na tle jasny szarości doskonale prezentuje się czarne, wiszące oświetlenie oraz czarne stoliki nocne. Całość uzupełnia podłoga dębowa w jodełkę francuską, sztukaterie pod sufitem oraz ciemne zasłony. W sypialni, za drewnianą ścianką, wydzielone zostało także miejsce do pracy. 

Zdjęcie: Fotomohito

Projekt wnętrza: Anna Maria Sokołowska, pracownia AM Sokołowska (www.amsokolowska.pl).

Opis całego mieszkania tu: Nowoczesne rodzinne wnętrze. Niepowtarzalne i wyjątkowe!

3. Praktyczna zabudowa na ścianie za łóżkiem w sypialni

Sypialnia ze względu na niewielki metraż mieszkania pełni również funkcję garderoby. Ścianę, na której znajduje się łóżko wykorzystano bardzo praktycznie. Zaprojektowano na niej pojemne zabudowy meblowe z miejscem na przechowywanie ubrań, książek oraz innych domowych niezbędników. Jedną z szafek nocnych zastąpił przytulny kącik dla czworonożnego pupila – to także jego sypialnia. Ściana naprzeciwko strefy wypoczynku została podkreślona poprzez kompozycję geometrycznych kształtów, która w oryginalny sposób dynamizuje pomieszczenie.

Zdjęcie: Paweł Biedrzycki, Kąty Proste

Projekt wnętrza: Małgorzata Gastoł, Kaja Kowalska, ATUT Architektura Wnętrz, www.atut-aw.pl

Więcej: 45-metrowe mieszkanie w Warszawie. Elegancka kuchnia, nowoczesny salon!

4. Tapeta w kwiaty na ścianie za łóżkiem w salonie

U wezgłowia łóżka z Fabryki Sypialni podziwiamy spektakularne, bardzo realistyczne powiększenie fragmentu obrazu olejnego, holenderskiej martwej natury z okresu Złotego Wieku. Zachwyca kunszt, z jakim namalowane zostały zmysłowe kwiaty, intryguje popękany werniks sprzed ponad trzystu lat. Ścianę za łóżkiem zdobi tapeta Serseia z oferty marki Wonderwall.

Projektantka zrezygnowała z kinkietów nad łóżkiem lub tradycyjnych lampek nocnych, proponując po obu stronach dyskretne lampy wiszące. Modele AMP marki Normann Copenhagen mają półprzezroczyste szare klosze ze szlachetnego szkła. Dają łagodne, nieco przyciemnione światło idealne do wnętrza, w którym przede wszystkim mamy odpoczywać. Rolę szafek nocnych pełnią niewielkie, metalowe stoliki holenderskiej firmy Zuiver. Złoty stolik pomocniczy J-Line dodaje sypialni wytworności.

Zdjęcie: Pion Poziom

Projekt wnętrza: Aneta Dudek, Martyna Leśniewska, Naboo Studio, www.naboostudio.com

Wykonawstwo MRenovations, www.mrenovations.pl

Całe mieszkanie opisywaliśmy tu: Przytulne 50-metrowe wnętrze w pastelach i szarościach

5. Pastelowa zieleń i róż na ścianie za łóżkiem w sypialni

W sypialni wzrok przyciąga ciekawie zaaranżowana ściana za łóżkiem. Pastelowa zieleń łączy się tu z łagodnym różem, a całość tonują ciemne zasłony w kolorze szmaragdowej zieleni. Przewidziano tu też miejsce do pracy ze stylowym biurkiem. Modernistycznego wdzięku przestrzeni dodają subtelne, jasne sztukaterie.

Zdjęcie: Jakub Henke @Kunioski

Projekt wnętrza: Studio Loko, www.studioloko.pl

Czytaj więcej: Stylowe mieszkanie w Gdańsku. Piękna pastelowa kuchnia!

6. Szkło i tynk strukturalny na ścianie za łóżkiem w sypialni

Sypialnia to królestwo spokoju i bieli. Znalazło się tu drewniane łóżko, a po obu stronach zagłówka architekci użyli tynku strukturalnego. Za przeszkloną ścianką za łóżkiem wygospodarowano miejsce do pracy w domu. Dzięki przeszkleniu światło dzienne swobodnie oświetla tę przestrzeń i powiększa optycznie niewielkie pomieszczenie. Elegancji dodają piękne zasłony z tkaniny w morskim kolorze.

Zdjęcie: Jakub Henke @Kunioski

Projekt wnętrza: Studio Loko, www.studioloko.pl

Opis całego projektu: Zjawiskowe mieszkanie w Sopocie. Zielona kuchnia i ściana z TV w salonie super!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także