PARTNER PORTALU
Senna galeria

Senna galeria

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Kameralne oświetlenie i sprzyjający zadumie klimat stworzony przez piękne i stylowe przedmioty. Pokój, niczym zapomnianą galerię za rogiem, wypełnia nostalgiczny klimat przeszłości. To miejsce dla wtajemniczonych.

Sypialnia, urocze wnętrze, utrzymane w niezwykle kobiecej, pudrowo-złotej kolorystyce. Postarzany róż spowija większość obecnych w pokoju tkanin – zasłony, układające się w miękkie fale, narzutę na łóżko, ozdobioną staroświecką falbaną. Towarzyszące im złote akcenty (podstawy lampek nocnych, ramy obrazów i lustra) są doskonałym uzupełnieniem pastelowej kolorystyki – dzięki nim wnętrze zyskuje na elegancji. Uwagę przykuwa, usytuowany jakby na uboczu, niewielki mebel. To toaletka pani domu, niemal po brzegi wypełniona maleńkimi puzderkami i szkatułkami na biżuterię. Sprzęt o bogatej formie, jeden z kolekcjonerskich skarbów gospodyni.

Tuż obok, pod ścianą ulokowano niski regał, w całości zbudowany z szuflad. Na nim właścicielka sypialni ustawiła pamiątkowe zdjęcia i kuferek z kosmetykami. Natomiast na ścianie, obok lustra w złoconych ramach, zawisły portrety członków rodziny. Zdobią ją także delikatne akwarele, utrzymane w sennej, melancholijnej kolorystyce, idealnie podkreślającej wystrój sypialni. Nad wezgłowiem łóżka umieszczono obraz przedstawiający wiosenny pejzaż, mieniący się łagodnymi odcieniami błękitu i zieleni. Oświetlają go stylizowane lampki nocne na złoconych podstawach. Złoto i postarzany róż, barwy silnie zaznaczające swą obecność w sypialni, zyskały znakomitą oprawę – kolor przygaszonej bieli, pokrywający szafki, łóżko, ściany... Takie neutralne tło wydobywa walory zgromadzonych w pomieszczeniu przedmiotów, łagodząc ich linie i harmonijnie się z nimi komponując. Stylowa aranżacja i stosownie do niej dobrana kolorystyka, uspokajają wnętrze... Równie kojąco działają także na jego właścicielkę, a samą sypialnię zamieniają w romantyczny buduar.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także